Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cyfrowy artysta znany jako Beeple nie daje o sobie zapomnieć. Jego kolejne dzieło NFT zostało sprzedane w domu aukcyjnym Christie’s za 29 milionów dolarów.

Futurystyczne dzieło wystawione w Christie’s

Mike Winkelmann, artysta cyfrowy posługujący się pseudonimem Beeple może poszczycić się kolejnym sukcesem. Jego dzieło NFT o nazwie „Human One” zostało sprzedane za 29 mln dolarów. Wystawcą był dom aukcyjny Christie’s.

„Human One” to kinetyczna rzeźba wideo zaliczana do grupy tzw. dynamicznych NFT. Przedstawia mierzącego dwa metry wysokości astronautę, odzianego w lustrzany hełm i srebrny strój. Postać maszeruje w scenerii science fiction, a z każdej strony otaczają ją ekrany LED.

Beeple pnie się na szczyt

Sprzedaż rzeźby „Human One” można uznać za potwierdzenie silnej pozycji Beeple’a na rynku sztuki NFT.

Jest to kolejny już sukces artysty. Inne jego dzieło, grafika o nazwie Everydays sprzedała się w ostatnim czasie za 69 milionów dolarów.

Z kolei w marcu ubiegłego roku aukcja z pracą Winkelmanna „Ocean Front” zamknięta została kwotą 6 milionów dolarów.

Wyjątkowa wartość sztuki NFT

Rynek sztuki NFT przeżywa ostatnio dynamiczny rozwój, w co zarówno Beeple, jak i inny cyfrowi artyści, mają swój wkład. Do grupy tej należy również Giovanni Motta, pochodzący z Włoch twórca krypto sztuki. Bohaterem jego dzieł jest Jonny Boy, postać symbolizująca drzemiące w każdym człowieku dziecko.

Sztuka NFT wykorzystana została także w działalności charytatywnej. Sprzedaż NFT rozpoczęło niedawno stowarzyszenie Switzerland for UNHCR. W projekt zaangażował się artysta Hani Abbas, który stworzył animacje NFT o nazwie „Windows”.

Tyczą się one osobistych doświadczeń twórcy związanych z pobytem w obozie dla uchodźców, a pozyskane dzięki nim środki będą przeznaczone na walkę z kryzysem w Afganistanie.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters