Śledź nas na lub dołącz do naszego

Szykują się ważne zmiany na rynku samochodów używanych, dzięki którym zwiększy się poziom bezpieczeństwa na drogach. Nowe narzędzie, jaki będzie Cyfrowy Paszport Pojazdu, ma umożliwić kupującym dostęp do wszystkich informacji na temat stanu technicznego auta.

Rozwiązanie to oparte będzie na technologii blockchain, a cały projekt jest owocem współpracy pomiędzy OTOMOTO, Carsmile oraz MC2Innovations. Cyfrowy Paszport Pojazdu będzie dostępny na platformie OTOMOTO KLIK.

Cyfrowy Paszport Pojazdu oparty na technologii blockchain

Wystartował wspólny projekt OTOMOTO, Carsmile oraz MC2Innovations, którego celem jest stworzenie pierwszego Cyfrowego Paszportu Pojazdu (Digital Vehicle Pasport). Będzie to rozwiązanie oparte na technologii blockchain, które zapoczątkuje rewolucję na rynku używanych samochodów. Za sprawą kompleksowej inspekcji pojazdu zgodnie ze standaryzacją ISO, nowe narzędzie będzie w stanie w sposób wiarygodny udokumentować jego stan techniczny.

Nowe korzyści dla nabywców używanych aut

Rynek używanych samochodów cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Taki sposób zakupu auta ma jednak swoje minusy, bowiem w większości przypadków sprzedający wie znacznie więcej na temat jego stanu technicznego niż nabywca. Efekt jest taki, że Polacy mając świadomość ukrytych usterek, kupują coraz starsze auta.

Tymczasem celem wprowadzenia Cyfrowego Paszportu Pojazdu jest ograniczanie asymetrii informacji zachodzącej między sprzedającymi a kupującymi, a co za tym idzie – zwiększenie transparentności rynku używanych aut. Zgodnie z planem nowa technologia ma przyczynić się do zmniejszenia liczby starych, nie do końca sprawnych technicznie samochodów, dzięki czemu zwiększy się z kolei poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Na czym będzie polegał Cyfrowy Paszport Pojazdu?

Wydanie Cyfrowego Paszportu Pojazdu poprzedzać będzie dokłada kontrola poszczególnych elementów auta, zgodna ze standardami DEKRA i ISO, oraz testy diagnostyczne. Za inspekcję odpowiedzialna będzie europejska firma, specjalizująca się w badaniu pojazdów. Na podstawie przeprowadzonego badania, auto będzie otrzymywać indywidualny scoring, wyrażony w 9-stopniowej skali.

Dokonywana ocena ma uwzględniać znaczenie wykrytych usterek z perspektywy bezpieczeństwa oraz kosztów naprawy. Dodatkowo osobom zainteresowanym nabyciem danego auta zaoferowana zostanie wirtualna jazda próba, możliwa dzięki fotografiom wykonanym metodą 360 stopni. Cyfrowy Paszportu Pojazdu jest jednym z elementów cyfrowej rewolucji w sprzedaży samochodów online, prowadzonej na platformie OTOMOTO KLIK.

Paszport będzie posiadało każde auto na niej wystawiane, a jego wyrobienie będzie bezpłatne. Dodatkowo oferowane samochody będą objęte 12-miesięczną gwarancją, a nabywcy przysługiwać będzie możliwość zwrotu w ciągu 14 dni.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters