Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znana na całym świcie marka Coca-Cola stworzyła i wystawiła swój pierwszy NFT na platformie OpenSea. Aukcja odbyła się 30 lipca, czyli w Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Dochód przekazano na cele charytatywne.

Licytacja kolekcji NFT marki Coca-Cola

Amerykański producent znanego na całym świecie gazowanego napoju dołączył do obiecującego sektora kryptograficznego tokenów kolekcjonerskich (NFT). Niedawno odbyła się licytacja pierwszej kolekcji Coca-Coli. Aukcja rozpoczęła się 30 lipca, a zakończyła 2 sierpnia. Dochód przekazano Special Olympics International, wieloletniemu partnerowi marki Coca-Cola.

Wyjątkowo uczczenie Międzynarodowego Dnia Przyjaźni

Jak twierdzi Selman Careaga, prezes Global Coca-Cola Trademark, Coca-Cola jest jedną z najbardziej kolekcjonerskich marek, która już od wielu lat dzieli się z konsumentami swoim bogatym dziedzictwem, dostarczając im możliwości radowania się z prostych rzeczy.

Rozpoczęcie pierwszej aukcji NFT w Międzynarodowy Dzień wcale nie było przypadkowe. Careaga podkreśla, że była to okazja, aby wesprzeć wieloletniego przyjaciela marki, czyli Special Olympics International. Każdy z NFT stanowi reprezentację jakieś elementu, na którym budowane są wartości firmy. Zostały one na nowo zinterpretowane w przestrzeni wirtualnej.

NFT Coca-Coli zostały stworzone we współpracy z Tafi, cenionym dostawcą niestandardowych treści 3D dla awatarów oraz systemów emoji.

Aukcja charytatywna

Osoby biorące udział w aukcji mogły licytować Coca-Cola Friendship Box NFT, zrekonstruowaną wersję kolekcjonerskiego automatu, spersonalizowaną kurtkę Coca-Cola Bubble Jacket Wearable (zaprojektowaną na wzór mundurów dostawczych Coca-Coli, zdobioną rozświetlonymi bąbelkami),

Kartę Przyjaźni, nagrodę niespodziankę oraz trzy dodatkowe NFT. Aukcja miała charakter charytatywny, a cały uzyskany z niej dochód trafił do wspomnianego już przyjaciela marki – Special Olympics International. Nie jest to jedyna aukcja NFT, z której dochód przeznaczono na cele charytatywne.

Jedną z nich zorganizowało na przykład w ostatnim czasie stowarzyszenie kulturalne The AB Factory, przeznaczając pozyskane środki na organizację działającą na rzecz zwierząt.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters