Śledź nas na lub dołącz do naszego

W dzisiejszych czasach niemalże każdy z nas posiada konto na co najmniej jednym, bardziej lub mniej znanym, portalu społecznościowym. Nie jest jednak tajemnicą, że dotychczasowe media są w znacznej większości opanowane i kontrolowane przez wielkie korporacje. Wskutek tego publikowane treści czy dane użytkowników nie są do końca bezpieczne. Rozwiązaniem na tego typu problemy (i wiele innych) są Social Media Blockchain, zdecentralizowane, oparte na technologii blockchain, niezależne media społecznościowe.

Aplikacje takie są wyjątkowe z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że nagradzają one swoich użytkowników za udostępniane posty. Wszyscy wiemy jak chociażby facebook zdobył majątek na (darmowych) treściach, które wrzucali tam jego użytkownicy. Nowa generacja mediów społecznościowych pozwoli zarabiać swoim użytkownikom kryptowaluty tylko za publikowanie postów.

Dodatkową zaletą blockchainowych social mediów jest bezpieczeństwo danych.

Anthony di Iorio, współzałożyciel ethereum, dla Bloomberga mówi:
„Te zdecentralizowane systemy nie są jeszcze wykonane tak, aby rosnąć dla masowej skali. Z nowymi technologiami zawsze są problemy. To wymaga czasu.”

Jest w tym sporo racji. Rynek innowacyjnych mediów jest jeszcze w powijakach, natomiast rozwija się w bardzo szybkim tempie. Każdy z pewnością znalazłby dla siebie alternatywę dla ‘konwencjonalnych’ portali społecznościowych. By ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy dla Ciebie listę, naszym zdaniem, najlepszych blockchainowych social mediów.

sapien

Sapien

Wysoce konfigurowalna, oparta o blockchain Ethereum, platforma informacyjna będąca alternatywą dla serwisów takich jak Facebook czy Google. Jego celem jest, by jego rdzeniem byli użytkownicy i prawda, a nie korzyści finansowe czerpane ich kosztem.

Sam Mathews, redaktor Sapien Network wyjaśnia, że „współczesne serwisy społecznościowe są przestarzałe i niebezpieczne. Sapien wykorzystuje potężne możliwości blockchain by chronić użytkownika oraz prawdę. Sapien ma nadzieję zbudować w ten sposób jaśniejszą przyszłość mediów, która wydobywa wszystko co w człowieku najlepsze, nie tracąc przy tym na przejrzystości”.

Steemit

Steemit

Opisuje się jako pierwsza sieć społecznościowa oparta o blockchain Steema– zdecentralizowanej platformie dla wydawców, którzy zarabiają na treściach. Jest to platforma podobna do Reddit.

Steemit uważa, że użytkownicy powinni być nagradzani za uwagę i wkład jaki wnoszą do platformy. Jest to swego rodzaju system punktowy. Jednakże jest to system oparty o blockchain, wskutek czego punkty mogą być sprzedawane na rynku jako żetony. Nagrody jakie ludzie otrzymają to żetony, które mają wartość rynkową i są łatwo zbywalne.

David Kadavy, użytkownik Steemita, powiedział dla Bloomberg:
„Czuję się jak w epoce kamienia korzystając z Facebooka czy Twittera. Nie mają one żadnej wartości bez tego, co do nich przyczyniasz. Jeśli Facebook nie zareaguje na ten stan rzeczy, sprawy mogą się szybko zmienić. Powinni być bardzo zaniepokojeni”.

Foresting

Foresting

Ta aplikacja pozwala udostępniać treści swoim użytkownikom i nagradza ich za każdym razem, jak ich post zostanie ‘polubiony’ przez innego użytkownika. Oczywiście ‘wypłata’ wynagrodzenia dokonywana jest w kryptowalutach.

Nie jest to jednak jedyny sposób nagradzania swoich użytkowników. Dostępna będzie również usługa Foresting Bank. Jest to dedykowany bank kryptograficzny, który udziela pożyczek twórcom, którzy potrzebują pomocy przy tworzeniu swoich projektów.

Choon

Choon

Usługa streamingu muzyki, jako alternatywa dla Spotify. Została stworzona z myślą wyeliminowania największych wad branży muzycznej. Muzycy platformy nagradzani są w krytpowalucie za każdy utwór w którym grają. Ponadto, słuchacze również mogą zdobywać monety. By to osiągnąć trzeba tylko słuchać sponsorowanych utworów lub tworzyć gotowe listy odtwarzania muzyki.

onG.social

onG.social

Oparty o blockchain Ethereum i Wavesplatform panel społecznościowy. Zapewnia łatwą kontrolę w zdecentralizowanych sieciach społecznościowych. Wspiera również budowanie społeczności i interakcje społeczne z nagrodami kryptowalutowymi.

onG.social przenosi wszystkie sieci społeczne konkretnej jednostki w jedno miejsce. Innymi słowy treści jednej osoby mogą być dystrybuowane do wszystkich swoich sieci poprzez sieć onG. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, gdzie twórcy muszą wyszukiwać reklamodawców, sieć onG. z technicznego punktu widzenia ‘pożycza’ reklamodawców właścicielom treści.

Me We

Me We

Jako alternatywa dla WhatsApp, jest to czatowa aplikacja, która szczyci się zabezpieczeniem prywatności każdego użytkownika. Aplikacja ta nie szpieguje, nie śledzi ani nie udostępnia żadnych danych użytkownika.

Nie jest to jedyna zaleta Me We. Platforma ta posiada szereg ciekawych funkcji takich jak znikające po pewnym czasie wiadomości, notatki głosowe, poczta i opcja czatu. Dla wygody aplikacja ma również funkcję przechowywania danych w chmurze.

Indorse

Indorse

Zdecentralizowana, profesjonalna sieć służąca gospodarce umiejętności. Dzieli pewne podobieństwa z LinkedIn, jednak innowacyjny interfejs jest całkowicie wyjątkowy.

Użytkownicy rejestrując swój profil w portalu zaczynają od zgłaszania roszczeń dotyczących wykonanych przez nich rzeczy (prowadzenie imprez, ukończenie pracy czy uniwersytetu itd.). W tym momencie ktoś z Twojej sieci może ‘zatwierdzić’ wykonaną przez Ciebie czynność jednocześnie poprawiając Twoją reputację. Po tym zdarzeniu zarówno użytkownik jak i osoba zatwierdzająca otrzymują indorse buck, który może zostać sprzedany za żeton Indosu.

Platforma zachęca tym samym do rozwijania swoich sieci, aktualizowania umiejętności i sprawdzania poprawności umiejętności innych- nagradzając za to kryptowalutą. Pomaga to rozwijać bardziej uczciwą i niezawodną sieć profesjonalistów.

Steepshot

Steepshot

Aplikacja dla fotografów oraz wpływowych użytkowników zarabiających na swoich treściach. Aplikacja w swoim działaniu podobna jest do dobrze znanego Instagrama. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma aplikacjami jest taka, że Steepshot nagradza swoich użytkowników kryptowalutami odpowiednio do tego jaką popularność zyskają opublikowane przez nich treści.

Experty

Experty

Wyjątkowa platforma wymiany wiedzy. Pierwotnie aplikacja ta powstała, by móc za jej pomocą płacić za bezpośrednie połączenie z ekspertami w celu wymiany wiedzy. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie platformy. Obecnie może być ona również używania do prywatnych połączeń głosowych.

Sola

Sola

Hybryda mediów i sieci społecznościowej zarządzanej przez sztuczną inteligencję i użytkowników. Platforma, według jej oficjalnej witryny, liczy sobie aktualnie ponad 700 tysięcy użytkowników na całym świecie. Sola rozpowszechnia informacje do najbardziej zainteresowanych użytkowników, stosując algorytmy sztucznej inteligencji w połączeniu z reakcjami użytkowników. Wskutek tego treści wysokiej jakości mogą w łatwy sposób dotrzeć do całej bazy użytkowników portalu.

Platforma ta używa tzw. Punktów Akcji, czyli wirtualnej waluty wewnętrznej Sola, która nie ma wartości pieniężnej dopóki ktoś nie zatwierdzi lub nie zarejestruje treści. Właśnie w tym momencie Punkty Akcji przekształcane są na tokeny SOL.

„SOL może być wykorzystywany w ekosystemie Sola do zakupu usług. Może być wykorzystywany również poza platformą. Pozwala to każdemu użytkownikowi zarabiać na treściach przez nich udostępnianych. Nie tylko tym znanym i wpływowym.”– mówi dla ICO Alert Ilya Zudin, współzałożyciel i dyrektor generalny Sola.

D Tube

D Tube

Aplikacja działająca na platformie Steemit. W dużym stopniu wzorowana na YouTube, jednak model biznesowy jest bardziej sprawiedliwy w stosunku do twórców treści. Jakiś czas temu YT znacznie utrudnił twórcom zarabianie na reklamach odtwarzanych przy okazji włączania ich treści. D Tube oferuje alternatywną wersję dla vlogerów, którzy będą zarabiać na nagrywanych przez siebie filmach.

Twórcy nagradzani są walutą Steema, proporcjonalnie do ilości zaangażowania, jaką otrzymują na swoich treściach. Zarabiać na nich mogą przez siedem dni od momentu ich opublikowania.

Rewardzzz

Rewardzzz

Unikalny system nagród oparty o blockchain, który ma na celu konsolidację wszystkich pakietów punktów globalnych do jednej poręcznej aplikacji.

Na chwilę obecną, na całym świecie punkty o wartości ponad 360 miliardów dolarów pozostają nieodebrane. Celem Rewardzzz jest przeciwdziałanie takim sytuacjom poprzez szeroką pule firm korzystających z jednej aplikacji nagradzających użytkowników.

Rocket Chat

Rocket Chat

Podobna do Slack’a, platforma społecznościowa blockchain polegająca na czacie zespołowym. Oprócz standardowych funkcji czatu, Rocket Chat umożliwia również wideokonferencje, narzędzia udostępniania ekranu, udostępniania plików czy tłumaczenia w czasie rzeczywistym.

Od koloru do wyboru

Jak widać świat zdecentralizowanych aplikacji i portali internetowych mocno się rozwija. Na chwilę obecną, oparte o blockchain social media cieszą się coraz większą popularnością. Praktycznie każde ‘konwencjonalne’ portale społecznościowe posiadają już swojego zdecentralizowanego odpowiednika. Mamy tym samym nadzieję, że pomogliśmy Ci znaleźć Twoją ulubioną blockchainową aplikację.

4.2/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters