Śledź nas na lub dołącz do naszego

Etherscan wprowadza nowe narzędzie o nazwie Blockscan. Jest to zdecentralizowana wyszukiwarka internetowa, stanowiąca odpowiedź na wymagania stawiane przez nowoczesne technologie sieciowe.

IPFS

Pojawienie się sieci Ethereum zapoczątkowało nową erę rozwiązań internetowych. Jednym z nich jest na przykład wersja 3.0, która została zdecentralizowana za sprawą wyjątkowo prostej integracji poszczególnych interfejsów API.

Pozwala to uzyskać narzędzia współpracujące z sieciami blockchain, a mowa tu chociażby o rozszerzeniach dla przeglądarek, takich jak portfele, a także o samych przeglądarkach zintegrowanych z systemem portfeli.

Za przykład może posłużyć Opera, opierająca się na protokole Inter Planetaty File System (IPFS).

Rozwiązanie to umożliwia zdecentralizowany transfer plików, a co za tym idzie – budowanie w pełni zdecentralizowanej sieci.

Unstoppable Domains

Protokół IPFS jest w pełni zintegrowany z platformami internetowymi, co pozwala tworzyć, nowe, funkcjonalne rozwiązania sieciowe.

Jednym z nich jest Unstoppable Domains – narzędzie przeznaczone do tworzenia stron internetowych, a następnie zarządzania nimi.

Mogą z niego skorzystać również autorzy blogów oraz artykułów publikowanych w sieci. Co więcej koszty oferowanej usługi nie są zbyt wysokie – ceny za poszczególne domeny zaczynają się już od 10 USD.

W przypadku domen z rozszerzeniem krypto, Unstoppable Domains bazuje na blockchainie Ethereum, natomiast w przypadku rozszerzenia .zil – na blockchainie Zilliqa.

Należy tu podkreślić, że strony utworzone z zastosowaniem opisywanego rozwiązania są trudniej dostępne od tradycyjnych witryn – konieczne jest w ich przypadku zastosowanie odpowiednich rozszerzeń.

Blockscan

Aby sprostać powyższym wymogom oraz móc zaoferować wyszukiwarkę odpowiednio dopasowaną do zdecentralizowanej sieci, Etherscan opracował rozwiązanie o nazwie Blockscan.

Jest to zdecentralizowana wyszukiwarka internetowa, która aktualnie jest wciąż udoskonalana. Nie jest jeszcze bowiem w stanie przeszukać całej sieci 3.0, a jedynie te zasoby, które zawiera jej baza danych.

Dlatego została stworzona dla niej specjalna funkcja o nazwie „Submit your link”, pozwalająca uzupełniać brakujące informacje.

 

5/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters