Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kryptowaluta Banku Anglii to projekt, o którym plotki w mediach branżowych oraz wzmianki w oficjalnych dokumentach możemy przeczytać od pewnego czasu. Teraz zyskują one nieco bardziej realny kształt.

Kryptowaluta Banku Anglii – oficjalny pieniądz cyfrowy BoE

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey, podczas swojego niedawnego spotkania ze studentami powiedział, iż w ciągu kilku lat powinno się zmierzać w kierunku wydania kryptowaluty Banku Anglii. Będzie ona miała duży wpływ na płynność rynków finansowych oraz na społeczeństwo.

Takie stwierdzenie Baileya nie jest niczym nowym. Już wcześniej pojawiały się artykuły, wydawane przez Bank Anglii zatytułowane “Cyfrowy pieniądz banku centralnego – szanse, wyzwania i projekt” oraz wzmianki na ten temat w biuletynie BoE.

W tle tego wystąpienia pojawiają się spekulacje, że niedługo jeden z nowych projektów kryptowalutowych może oficjalnie ogłosić współpracę z Bankiem Anglii. Tym projektem miałby być Decentr (DEC), notowany zaledwie od kilku dni na giełdach kryptowalutowych.

Zwracamy zatem uwagę Czytelników na ten projekt i zachęcamy do zrobienia własnego researchu.

5/5 - (8 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters