Śledź nas na lub dołącz do naszego

We współpracy z markami Prada oraz Cartier, LVMH stworzył Aurę – konsorcjum blockchain, które pomoże klientom rozpoznawać autentyczność dóbr luksusowych. Do projektu mogą dołączyć inne marki, którym zależy na poprawie swojej przejrzystości.

Wyjątkowy, luksusowy blockchain

Współpraca znanych na całym świecie, ekskluzywnych marek, zaowocowała powstaniem pierwszego w historii luksusowego blockchaina. Jak oficjalnie ogłosił koncern Louis Vuitton (LVMH), jest to innowacyjne rozwiązanie, stanowiące odpowiedź na wyzwania związane z przekazywaniem informacji o autentyczności, odpowiedzialnym pozyskiwaniu oraz ze zrównoważonym rozwojem w bezpiecznym, cyfrowym formacie.

Jak działa Aura?

Działanie blockchaina Aura polega na tym, że identyfikator produktu dopasowany zostaje do identyfikatora klienta, który jest dzięki temu w stanie zapewnić konsumentom dostęp do historii danego produktu. Jest to swego rodzaju dowód jego autentyczności, obejmujący zarówno surowce, z których został wykonany, jak i miejsce jego sprzedaży. Ta innowacyjna technologia pozwoli markom na bezpośrednią komunikację z klientami oraz na śledzenie całego cyklu życia produktu.

Zabezpieczenie przed podrabianymi produktami

Sektor produktów luksusowych zaczyna powoli stawać na nogi po kryzysie związanym pandemią COVID-19. Ponieważ prognozowany jest wzrost, zachodzi ryzyko, że zwiększy się również liczba podrabianych produktów, imitujących oryginalne marki. Do nowego konsorcjum mogą przyłączyć się także inne luksusowe marki, które chcą dać swoim klientom potwierdzenie autentyczności swoich produktów, a także umocnić wzajemne relacje.

4.1/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters