Śledź nas na lub dołącz do naszego

Horum Bank nawiązał współpracę z firmą IBM, której przedmiotem są rozwiązania oparte na technologii blockchain. W planach jest również aplikacja mobilna.

Horum celuje w blockchain i aplikację mobilną

Umowa, którą Horum Bank zawarł z IBM dotyczy analizy oraz projektowania usług bazujących na blockchainie. Współpraca tyczyć ma się również fakturowania oraz faktoringu. Trwają także prace nad wdrożeniem aplikacji mobilnej.

W ramach podjętej współpracy odbędzie się seria warsztatów, których organizatorem będzie IBM. Ich celem będzie ułatwienie Horum przygotowania projektu blockchain dla planowanej aplikacji. Podjęte zostaną podczas nich takie kwestie jak określenie ról i zależności, a także przepływ pracy i architektury.

Horum Bank zawarł również umowę z firmą 300 Brains dotyczącą okresu wdrożeniowego. Ma on na celu umożliwienie realizacji kolejnych elementów planowej platformy biznesowej banku, wśród których znajduje się również aplikacja mobilna.

Blockchain w bankowości

W technologię blockchain celuje coraz więcej podmiotów gospodarczych, w tym również banków. Jak podkreślają przedstawiciele Horum Bank, jest ona doskonałym narzędziem służącym budowaniu zaufania między przedsiębiorstwami, uczestnikami rynku oraz faktorami. Tworząc umowy faktoringowe w oparciu o smart kontrakty, firmy są w stanie szybko i skutecznie zaimplementować wszelkie wymogi procesu faktoringowego. Co więcej umowy zawierane między danym podmiotem a faktorem mogą zostać automatycznie podpisane.

O Horum Bank

Pod koniec czerwca tego roku, Horum Bank został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę Małych Instytucji Płatniczych. Opierając się na danych uwzględnionych w rejestrze KNF, zostanie on uprawniony do rejestracji zleceń płatniczych, prowadzenia rachunków płatniczych, udzielania pożyczek, a także wydawania narzędzi płatniczych, wśród których znajdują się m.in. karty płatnicze. Usługi świadczone przez bank dedykowane będą przede wszystkim sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw oraz zamożniejszym klientom.

4.7/5 - (7 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters