Śledź nas na lub dołącz do naszego

W sektorze finansowym, który powszechnie zdaje się być zdominowany przez mężczyzn, powstał nowy projekt stworzony przez kobietę dla innych kobiet. SheFi, bo o nim mowa, jest innowacyjnym rozwiązaniem, niosącym ze sobą wiele perspektyw na przyszłość, która jest teraz wyjątkowo niepewna.

Czym jest SheFi?

Projekt SheFi stworzony przez Amerykankę Maggie Love, powstał w czasie głębokiego kryzysu, wskutek którego system finansów oraz międzynarodowy system gospodarczy wywierają coraz większą presje na model monetarny.

Publiczny blockchain stał się zaś sposobnością do dywersyfikacji portfela

Bazując na Ethereum, SheFi umożliwia kobietom korzystanie z platform DeFi.

Innymi słowy SheFi jest kursem edukacyjnym ukierunkowanym na poszerzanie wiedzy kobiet na temat projektów DeFi (każdego miesiąca podejmowany jest inny) oraz na pozyskiwanie funduszy na organizacje non-profit.

Siła kobiet

Innowacyjny projekt SheFi ukierunkowany jest w dużej mierze na pobudzanie aktywności kobiet w sektorze blokchain.

Sama Maggie Love nie kryje się ze swoją ogromną ekscytacją z powodu uruchomienia nowego rozwiązania. Stany Zjednoczone, w których mieszka twórczyni projektu, są krajem,  w którym nieco ponad połowa prywatnego majątku pozostaje w rękach i pod kontrolą kobiet.

Przeprowadzone przez Allianz Financial badanie, wykazało że przedstawicielki płci pięknej rzadziej niż mężczyźni zdają się na doradców finansowych.

Dążą do tego, aby stać się bardziej kompetentne oraz do kontrolowania swoich decyzji finansowych, a jednocześnie czują się mniej bezpieczne pod kątem finansowym. Zdaniem Love, mimo wielu narastających wątpliwości wywołanych kryzysem, kobiety powinny odkrywać swoje możliwości finansowe.

Cele SheFi

Przyjrzyjmy się zatem bliżej mechanizmowi nowego projektu, jakim jest SheFi.

Opiera się on na sieci Ethereum, a jego naczelnym celem jest budowa społeczności kobiet, zajmujących silną pozycję w nowej gospodarce finansowej bazującej na Web 3.0.

Rozwiązanie opracowane przez Love dostarcza nowoczesnych narzędzi i usług finansowych bazujących na sieci peer to peer, stanowiąc jednocześnie ważną inicjatywę edukacyjną.

SheFi służyć będzie również przekazywaniu funduszy organizacjom non-profit, edukującym kobiety w dziedzinach naukowych, technologicznych, inżynieryjnych oraz matematycznych.

Jako pozostałe cele w projekcie SheFi wyznaczono: angażowanie kobiet w wykorzystywanie zdecentralizowanych protokołów finansowych oraz edukowanie ich w tym obszarze, dostarczanie im możliwości poszerzania doświadczenia z zakresu protokołów oraz zdecentralizowanych projektów finansowych oraz stworzenie międzynarodowej społeczności kobiet, promujących zastosowanie DeFi.

3.7/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters