Śledź nas na lub dołącz do naszego

Czym jest ReddCoin?

      Reddcoin to pierwsza, oryginalna kryptowaluta służąca do dawania napiwków, donacji dla twórców treści w „social media” i mikropłatności. Reddcoin (RDD) jest forkiem Litecoin’a powstałym w 2014 roku. Produkty obecnie dostępne w blockchain Reddcoin obejmują: Redd ID, portfel podstawowy Reddcoin i Reddcoin POS (proof of stake).

Aktualizacje

        Zespół programistów Reddcoin (RDD) wydał zaktualizowane oprogramowanie portfeli dla systemów Windows, Mac i Linux. (RaspPi i inne pakiety specyficzne dla systemu operacyjnego już wkrótce.)

Bezpośredni link do oprogramowania i wskazówek dla tych, którzy nie będą czytać poniżej:

https://github.com/reddcoin-project/reddcoin/releases/tag/v3.0.0rc1

Chociaż wygląd portfela Reddcoin jeszcze się nie zmienił, silnik portfela został zaktualizowany w ramach przygotowań do ewolucji łańcucha bloków Reddcoin w nowym kierunku, a także w ramach przygotowań do włączenia najnowszego bezpieczeństwa i kodu funkcji (bitcoin core). Aby rozwinąć ekosystem Reddcoin w samofinansujące się, przyjazne dla użytkownika, ekologiczne rozwiązanie finansowe dla następnej generacji – trzonem nadrzędnym projektu stanowić będą Hodlerzy i Stakerzy.  

Zespół programistów odpowiedzialny za Reddcoin jest obecnie nieodpłatnym, ochotniczym zespołem, tworzonym przez grupę oddanych wolontariuszy, a także rosnącą liczbę osób, które widzą, jak to jest być zaangażowanym w społeczność, która naprawdę ją obchodzi. Ważne jest, aby pamiętać, że planowane przejście naprawdę wymaga każdej osoby ze społeczności Reddcoin.

Czy zacząłeś już staking?

        Mechanizm odpowiedzialny za większość  Proof-of-Stake (PoS) lub nasz własny, dostosowany i unikalny Proof-of-Stake-Velocity (PoSV), jest procesem zwanym staking. Pozwala to na faktyczne przechowywanie monet w celu zabezpieczenia sieci i działa jako zamiennik energochłonnego wydobywania Bitcoinów i pozwala wszystkim użytkownikom Reddcoin otrzymywać nagrody proporcjonalnie do ich zasobów, niezależnie od tego, czy bierzesz udział w „stakingu” na urządzeniach mobilnych (Telegram!), PC , Linux, Mac, Raspberry Pi lub na czymś innym. Zachęcamy zainteresowanych użytkowników do zapoznania się z procesem i szczegółami stakingu, zaczynając od „Redd Paper” na stronie reddcoin.com. Istotnym punktem tego artykułu jest to, że zauważyliśmy, że tylko niewielka część użytkowników jest w tym systemie. 

Sieć nie powiększyła się o planowane 5%, ale jest bliższa 1% rok do roku od naszego powstania w 2014 roku, a ta aktualizacja ma na celu przybliżenie sieci do wzrostu organicznego i nagród dla użytkowników , zachęcając jednocześnie użytkowników do dawania napiwków i korzystania z monety RDD. Dla tych, którzy faktycznie zabezpieczają sieć poprzez staking i jej transakcje – nagrody z PoSV v2 zostały odpowiednio pomnożone. Zgodnie z opublikowanymi szczegółami technicznymi sieć będzie starała się ściślej osiągnąć roczną stopę zwrotu wynoszącą 5%, ale mnożąc rzeczywistą stopę zwrotu przez odpowiedni mnożnik, aby doprowadzić wzrost sieci jako całości. Rezultatem tego jest to, że w trakcie wykonywania, jeśli 20% sieci jest online i „stejkuje”, jej otrzymane nagrody zostaną pomnożone maksymalnie 5 razy, co prowadzi do zwrotu w wysokości 25% rocznie. Dostosuje się to w dynamicznej i przesuwnej skali do 100% udziału stake’rów w sieci. Jeśli poziom stake’rów wzrośnie do 33,3%, efektywny mnożnik wyniesie 3x, przy 50% będzie to 2x, do 100% osiągając 1:1 (lub takie same nagrody w wysokości jakie są dzisiaj otrzymywane). Oprócz powyższych przeliczeń i zwielokrotnionych nagród dla aktywnych użytkowników, nowy kod PoSV v2 zawiera opłatę za wsparcie dewelopera w wysokości 8% całkowitej nagrody, odejmowanej od każdej otrzymanej nagrody po zaakceptowaniu przez sieć. Fundusze te są wysyłane z każdego portfela na adres kontrolowany przez zespół programistów Reddcoin Core z zamiarem wykorzystania takich funduszy na kilka konkretnych sposobów:

1)

Zapewnienie wsparcia finansowego i zasobów na dalszy rozwój i koszty operacyjne Reddcoin (RDD) oraz adopcję, wykorzystanie RDD i powiązanych technologii 

2)

W celu zapewnienia funduszu społecznościowego, który zostanie wykorzystany na rekompensatę dla członków społeczności, którzy ponieśli straty przez np. problemy techniczne lub w inny sposób  

3)

Aby zapewnić fundusz przeznaczony wyłącznie na cele charytatywne i dla tych odbiorców, którzy na to zasłużą – zgodnie z ogólnym konsensusem i dyskusjami w społeczności i zespole 

Te trzy aspekty można lepiej zrozumieć, czytając artykuł na ten temat: https://medium.com/@techadept/faith-hope-charity-official-announcement-reddcoin-rdd-upcoming-consensus-fork- posv-v2-7b570997ea18

Czy powinieneś zacząć staking w sieci Reddcoin (RDD)?        

Tak! Z kilku powodów:

–  Staking w tej chwili zapewnia Ci zysk 5% rocznie. Nieźle, jak za samo trzymanie monet w portfelu. Możesz to robić nawet na starych wersjach Raspberry Pi, Linux-cie, Macu czy starym komputerze. Nie wymaga to specjalistycznego sprzętu. W przeciwieństwie do BTC.

–  Staking pomaga zabezpieczyć sieć. Potrzebujemy tego. Każdy użytkownik w systemie jest jak cegła w ścianie, która może wytrzymać tylko wtedy, gdy wszystkie węzły wnoszą swój wkład.

–  Staking sprawdza transakcje, zabezpiecza je oraz generuje i podpisuje bloki w sieci. To też jest bardzo ważne. Solidna, zdecentralizowana sieć potrzebuje jak największej liczby rozproszonych węzłów, aby wszystkie zgadzały się co do statusu bloków. To się nazywa „konsensus”.

–  W tej chwili staking ma szczególne znaczenie dla Reddcoin. Za każdym razem, gdy członek społeczności z sukcesem generuje blok i otrzymuje nagrody za staking, blockchain postępuje mniej więcej raz na minutę lub 60 razy na godzinę, z grubsza 1400 razy dziennie.

– Nowi klienci portfela Reddcoin Core 3.0 „obserwują” liczbę bloków w kroczącym oknie zawierającym 10000 bloków, czyli mniej więcej tydzień. Aktywacja PoSV v2 nastąpi dopiero po wykryciu przez sieć, że 9000 z ostatnich 10000 bloków jest w wersji postawionej przez nowe portfele v3.0, lub ponad 90% wszystkich aktywnych staker’ów w tym okresie.

–  Odpowiedni poziom  wsparcia sieci jest wymagany, aby niezawodnie zapobiegać konkurującym łańcuchom i „forkom” w sieci Reddcoin i został wdrożony jako środek bezpieczeństwa po szeroko zakrojonym modelowaniu i testowaniu.

–  Jest to trochę jak wyzwanie, jak góra, na którą trzeba się wspinać, aby upewnić się, że wszyscy „stejkujący”  wiedzą o aktualizacji, aby nadal wspierać sieć i powiększać grono staker’ów. Dlatego w zespole Reddcoin Core potrzebujemy pomocy wszystkich ze społeczności. 

Jeśli jesteś posiadaczem Reddcoin (RDD) i jeszcze nie bierzesz udziału w stakingu – raz, że tracisz (bo nie zarabiasz na zwykłym hodlowaniu) i możesz nam pomóc. Pobierz najlepszy portfel na swój komputer z poniższych linków, postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami (i dołącz do naszych kanałów społecznościowych).

Jeśli jesteś posiadaczem Reddcoin (RDD) i już „stejkujesz”, to świetnie! Upewnij się, że zaktualizowałeś portfel do wersji 3.0.0 z poniższych linków i pomóż nam przejść na wyższy poziom!

A jeśli masz monety RDD na giełdzie i nie chcesz używać komputera – nasz bot Telegram ma włączony staking i będzie wspierać proces wraz ze wszystkimi zdeponowanymi RDD płacąc Ci bezpośrednie nagrody za staking. Możesz tam także rozmawiać z twórcami i członkami społeczności! (https://t.me/ReddcoinOfficial)

Jeśli nie jesteś jeszcze ReddHead’em i uważasz, że wszyscy jesteśmy szaleni – masz rację. Nie przejmujemy władzy nad światem, nie zastępujemy bitcoinów ani facebooków i nie prowadzimy tajnych rozmów z McAfee lub Muskiem. Ale jesteśmy oryginalnym altcoinem, unikalną kryptowalutą, szybką, nieodpłatną, oraz zabawną i autentyczną społecznością, gdzie nie obserwujemy obsesyjnie cen. Natomiast jesteśmy podekscytowani tym, że nasz PoSV zostanie aktywowany, mamy niesamowite plany dotyczące ReddID, sieci społecznościowych i niektórych nowych partnerstw na nowy rok. Mamy nadzieję, że zarazisz się od nas tym zapałem i zostaniesz ReddHead’em (członkiem społeczności i Reddcoin) już dziś!

Kod Github i linki do portfela oraz informacje o wersji:

Reddcoin (RDD) Required Upgrade — Enhanced Staking PoSV v2, Official Release v3.0.0rc1

Reddcoin 3.0.0

Wersja 3.0.0 to oficjalna wersja Reddcoin Core.

Ta wersja zawiera aktywację PoSV v2 po osiągnięciu progu konsensusu ponadpodstawowego.

Szczególnie ważne jest uaktualnienie wszystkich użytkowników, ponieważ po wymuszeniu PoSV v2 bloki wersji 4 zostaną całkowicie odrzucone z sieci. Dlatego v3.0.0 jest zdecydowanie zalecaną aktualizacją dla wszystkich użytkowników.

Cechy

PoSV v2

Ta wersja aktywuje PoSV v2.

Projekt PoSV v2 ma na celu zwiększenie nagród w stakingu – przyznawanych tym użytkownikom, aby całkowita inflacja sieci wyniosła 5%. Reguły te zostaną aktywowane dopiero po postawieniu pewnej liczby bloków w nowej wersji. Stanie się ona skuteczna, gdy 90% sieci (9000/10000 bloków) wygeneruje bloki v5 (10000 bloków odpowiada 7 blokom o wartości 7 dni).

PoSV v2 stosuje wartość korekty inflacji do nagrody stawki, aby sterować ogólną inflacją sieci. Obliczenia dotyczą górnych i dolnych limitów, a współczynnik skalowania zależy od wyniku wygenerowanych nagród za ostatnie miesiące.

Fundusz Developerski

Jak omówiono i ogólnie uzgodniono w społeczności Reddcoin – jest to decyzja o wysłaniu 8% ogólnej kwoty nagrody na adres Funduszu Developerskiego. Reguły te zostaną aktywowane dopiero po wydobyciu określonej liczby bloków w nowej wersji. Stanie się ona skuteczna, gdy 90% sieci (9000/10000 bloków) generuje bloki v5 (10000 bloków odpowiada 7 blokom o wartości 7 dni).

Uwaga: jest to tzw. hardfork, ponieważ po aktywacji powyższych zasad (uaktualnienie 90%) wcześniejsze portfele odrzucą blok zawierający transakcję.

Poprawki

– Rozwiązany błąd podczas kompilowania QT dla fPIC

– Niewielka poprawa wyświetlania interfejsu użytkownika

– Zaktualizowany rok praw autorskich

Pobranie Blockchainu

Dane Blockchain zarówno dla testnet, jak i mainnet wraz z instrukcjami można pobrać z github.

https://github.com/reddcoin-project/bootstrap_files

SHA256

2c84de10c4cea11610f97b6a5c1cc68d267fc31407eea45b0008a5d676f8ca8d *reddcoin-3.0.0rc1-linux.tar.gz
1842aeaeacc24807e5654e603e1b2b379ca8eb4229eb19714c4fe8e540d17347 *reddcoin-3.0.0rc1-osx.dmg
66ac8847e6a27283a00426bc63bf581bc2af761f8a1a40aa37e0d88c91a6e6a9 *reddcoin-3.0.0rc1-win.zip
c4a607204b2c03187e6e50499bfe5056f2c3febc9fed1ca803794f4f74937458 *reddcoin-3.0.0-win32-setup.exe
d1b68a14773c957a6d1c29d7fff88e78997fdf17f9b49400f5d081119b9ae7ec *reddcoin-3.0.0-win64-setup.exe

 Więcej informacji:

https://www.reddit.com/r/reddCoin/

https://twitter.com/reddcoin

https://www.facebook.com/reddcoin

https://discordapp.com/invite/vKyEVnw

https://t.me/ReddcoinOfficial

 

 

 

4.9/5 - (23 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters