Śledź nas na lub dołącz do naszego

Atlant – swap tokenów ATL nadchodzi. Ogłosił to dzisiaj na swoim oficjalnym blogu zespół projektu Atlant. Posiadacze tokenów projektu Atlant (ATL) wkrótce otrzymają tokeny dwóch produktów: Karta i Uvas.

Produkty Atlant

UVAS to giełda stokenizowanych nieruchomości, a także innych papierów wartościowych. Platforma od wielu miesięcy jest gotowa, lecz czeka na odpowiednie licencje instytucji Unii Europejskiej. Są one niezbędne do w pełni legalnego jej działania.

Karta to portal wynajmu nieruchomości, podobny do AirBnB, lecz oparty o technologię blockchain. Start portalu Karta opóźnił się z powodu pandemicznej zapaści przemysłu wakacyjnego wynajmu apartamentów. Aktualnie jego uruchomienie planowane jest na koniec 2020 roku.

Jak widać, oba produkty znacznie różnią się od siebie. Są z dwóch różnych branż, co mogło dezorientować nieco inwestorów i ewentualnych przyszłych partnerów. W związku z tym, zespół Atlant postanowić rozdzielić oba produkty.

Atlant – swap tokenów

Swap, czyli wymiana tokenów nastąpi w stosunku 1:1. Tokeny Atlant (ATL) przestaną istnieć. Zastąpią je osobne tokeny, dla obu projektów.

Posiadacz 100 tokenów ATL otrzyma 100 tokenów UVAS oraz 100 tokenów KARTA.

Co zrobić, czy wymienić tokeny Atlant?

  1. Należy założyć darmowe konto na giełdzie kryptowalut Redot.com (kliknij tutaj, aby to zrobić). Giełda Redot jest godna zaufania i w pełni licencjonowana zgodnie z regulacjami prawa Unii Europejskiej.
  2. Należy zweryfikować konto podając jedynie imię, nazwisko, kraj i miasto zamieszkania oraz przesyłając zdjęcie albo scan dowodu tożsamości.
  3. Przed 25 grudnia 2020 roku trzeba przelać na swoje konto giełdowe tokeny Atlant (ATL), które chcemy wymienić.
  4. W dniu 1 stycznia 2021 roku na naszym koncie pojawią się nowe tokeny – UVAS i KARTA.

Jeśli wszyscy posiadacze tokenów ATL dokonają swapu, całkowita liczba tokenów KARTA oraz UVAS będzie dokładnie tak sama, jak dzisiaj całkowita liczba tokenów Atlant (ATL).

Jednak z pewnością wielu użytkowników, a także giełdy kryptowalut (np. HitBTC, OkEX), na których dawniej Atlant był notowany, nie przejdą swapu i nie wymienią tokenów. W związku z tym, podaż tokenów zmniejszy się (swap zadziała niczym palenie tokenów).

Ponadto UVAS oraz KARTA będą całkowicie nowymi tokenami na rynku, bez historii ceny. Będą mogły także być notowane na giełdach, np. Uniswap.

Co daje posiadanie tokenów UVAS i KARTA?

Tu bez niespodzianek. Użyteczność tokenów KARTA oraz UVAS będzie dokładnie taka sama, jakie miało być zastosowanie tokenów Atlant (ATL).

Zweryfikowani posiadacze tokenów UVAS oraz KARTA, którzy uruchomią węzeł sieci (gdy te produkty będą już działać), będą otrzymywać część zysków z działania tych produktów – odpowiednio giełdy papierów wartościowych oraz platformy wynajmu nieruchomości. Więcej na ten temat pisaliśmy we wcześniejszych wpisach, np. tutaj.

4.8/5 - (22 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters