Śledź nas na lub dołącz do naszego

Stargraph jest startupem zapewniającym nową jakość wydarzeń sportowych i muzycznych. Wszystko za sprawą technologii blockchain, która służy zarówno odbiorcom, jak i organizatorom eventów.

Blockchain w branży sportowej i rozrywkowej

Założycielami Stargraph są Michele Imbimbo i Ursula Masi.

Projekt wystartował w 2017 roku – dziś na platformie zarejestrowanych jest ponad 35 tys. użytkowników.

Wykorzystujący technologię blockchain startup oferuje obopólne korzyści, które czerpią zarówno odbiorcy, jak i sponsorzy wydarzeń.

Ci pierwsi zyskują możliwość odbioru atrakcyjnych, ekskluzywnych treści, a drudzy pozyskiwania danych zapewniających lepszą jakość i możliwość wprowadzania nowych funkcji.

Głównym celem Stargraph jest zaś stworzenie celebrytom warunków do budowania wyjątkowych relacji z fanami.

Wizja Stargraph

Stargraph w swoich działaniach ukierunkowany jest na lepsze zrozumienie preferencji użytkowników. W tym celu prowadzone są analizy danych gromadzonych przez platformę, a następnie na ich podstawie tworzone są oferty handlowe.

Sponsorzy, kluby, federacje i wszyscy pozostali organizatorzy wydarzeń, zyskują dzięki współpracy ze Stargraph skuteczne narzędzia służące maksymalizacji zysków.

Zakres usług startupu obejmuje m.in.: cyfrowe autografy certyfikowane na blockchain, karty StarCARDS, czy też specjalne narzędzie do zarządzania relacjami z fanami.

Ponadto platforma pracuje nad kolejnym projektem, opierającym się na dotychczasowym doświadczeniu z technologią blockchain.

Mowa tu o zamkniętym, ekskluzywnym kręgu fanów, którzy dzięki uczestnictwu w nim mogą czuć się bliżej swoich idoli, pozyskując jednocześnie środki finansowe. Celebryci zaś będą mogli czerpać korzyści finansowe ze swojej bazy danych.

Dotychczas startup uczestniczył w organizacji takich wydarzeń jak MotoGP, Formuła 1, SerieA, TIM CUP, festiwal w Sanremo, a także Jova Beach Party

Blockchain w sporcie

Stargraph to nie jedyny projekt bazujący na blockchain, powiązany ze światem show-biznesu oraz sportu, przy czym ostatnimi czasy najwięcej doniesień dotyczyło właśnie sfery sportowej.

Można jako przykład podać tu chociażby inicjatywę Sorare online fantasy football, opartą na specjalnych, bazujących na łańcuchach bloków, figurkach.

Innym tego typu projektem, jest Fan-Token Socios, umożliwiającymi kibicom wywieranie wpływu na decyzje podejmowane przez znane kluby sportowe.

Świat sportu jawi się zatem jako idealny obszar do testowania inicjatyw opartych na blockchian, a co za tym idzie – wprowadzania innowacyjnych, niespotykanych dotąd rozwiązań.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters