Śledź nas na lub dołącz do naszego

Sberbank, największy bank Federacji Rosyjskiej, ogłosił plan wprowadzenia na rynek własnego stablecoina. Wartość Sbercoina ma wynosić 1:1 w stosunku do rubla rosyjskiego. Będzie on wykorzystywany w celu cyfrowego rozliczania aktywów finansowych.

Rosyjskie prawo przychylne cyfrowym rozwiązaniom

Sbercoin ma stać się nowym narzędziem rozliczeniowym Sberbanku. Zatrudnieni w nim eksperci już od dłuższego czasu pracują nad technicznymi oraz prawnymi możliwościami emisji nowego stablecoina. Nie da się ukryć, że na korzyść nowego projektu zadziałał projekt nowej rosyjskiej ustawy o cyfrowych walutach. Dzięki niej, kryptowaluty staną się na rosyjskim rynku finansowym w pełni legalnymi aktywami. Tym samym Sberbank zyskał możliwość wydania swojego własnego, cyfrowego pieniądza. Ponadto nowoutworzony akt prawny umożliwi rosyjskim przedsiębiorstwom tokenizację swojej działalności oraz prowadzenie emisji cyfrowych akcji z wykorzystaniem technologii blockchain.

Data premiery Sbercoina wciąż pod znakiem zapytania

Wciąż nie jest pewnie, kiedy rozpocznie się emisja Sbercoina. Wiadomo natomiast, że ustawa o cyfrowych walutach ma wejść w życie w na początku przyszłego roku. Zmiany, które wprowadził rosyjski rząd otworzą zupełnie nowe perspektywy w obszarze obrotu kryptowalutami. Jak stanowi nowa ustawa, cyfrowe waluty mogą stanowić co prawda przedmiot handlu, ale nie dopuszcza się wykorzystywania ich celem nabywania towarów i usług. Przykładowo, aby dokonać zakupów za bitcoiny, należy je wymienić na ruble. Przepisy te z pewnością nie usatysfakcjonują w pełni zwolenników cyfrowych rozwiązań, jednak z pewnością jest to ważny krok w stronę ich upowszechniania i legalnego wykorzystywania.

 

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters