Śledź nas na lub dołącz do naszego

Swap to z angielskiego wymiana. W świecie kryptowalut odnosi się najczęściej tokenów. Token swap wykonywany jest wtedy, gdy dany projekt kryptowalutowy przechodzi z jednego blockchanu na inny.

Wpis jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przertwać? Kurs dla każdego!

Token swap

Swap wykonywany jest najczęściej w sytuacji, gdy projekt kryptowalutowy decyduje się na zmianę blockchainu, na którym opiera swoje działanie, na inny, dla niego konkurencyjny.

Często projekty kryptowalutowe planują stworzenie swojej własnej sieci blockchain. Jednak potrzebują funduszy na swoją działalność. W tej sytuacji, zbierają pieniądze w ramach ICO. Emitują tokeny, na przykład oparte o sieć Ethereum. Ich tokeny kupuje się w ofercie początkowej, a także handluje się nimi na giełdzie.

Gdy zespół ukończy pracę nad swoim własnym blockchainem i uruchomi jego mainnet, organizowany jest swap tokenów. Dotychczas istniejące tokeny, będące w obiegu – na giełdach i portfelach inwestorów, są wymieniane na coiny natywne dla nowego blockchainu. Czasem swap wspierają giełdy i same wymieniają tokeny ERC20 na coiny danej sieci blockchain w sposób niewidoczny dla inwestorów. Jeśli jednak inwestor posiada swoje tokeny na bezpiecznym portfelu sieci ethereum i w wyznaczonym terminie nie prześle ich, zgodnie z procedurą swapu, w celu wymiany na natywne coiny (dla których stworzony jest inny, specjalny portfel), może stracić środki. Po swapie starych tokenów nie można wpłacić na giełdę, gdyż handluje się na niej tylko nowymi coinami projektu. To pokazuje, że inwestując długoterminowo w kryptowaluty nie wystarczy ich hodlować wiele lat, ale trzeba śledzić losy projektu.

Swap tokena na token

Z jakiś powodów, zespół twórców projektu kryptowalutowego wypuścił swoje tokeny na sieci ethereum. Jednak w miarę rozwijania swoich produktów, mogą oni dojść do wniosku, że sieć ethereum nie spełnia ich oczekiwań. Inna sieć może dawać większe możliwości lub funkcje, których nie ma w ethereum. Z tego powodu projekt może zostać przeniesiony na inny blockchain, np. stellar, EOS lub inny. Wówczas dokonywany jest swap tokenów ERC20 na tokeny innego blockchainu. Odbywa się on podobnie, jak w wyżej opisanym przypadku.

Atomic Swap – atomiczna wymiana kryptowalut

Atomic swap jest błyskwiczną wymianą jednej kryptowaluty na inną, bez względu na ich blockchain. Dzięki tej usłudze oferowanej przez niektóre portfele i kantory, możemy jednym kliknięciem wymienić bitcoina na litecoina, ethereum lub dowolną inną kryptowalutę, bez korzystania z giełd. W ten sposób, nieważne jakie kryptowaluty posiadamy na swoim portfelu. Jeżeli gdzieś akceptują płatności w DASH, a my mamy na koncie tylko ethereum nie musimy logować się do giełdy i przesyłać kryptowalut. Wystarczy skorzystać z atomic swap, by wymienić nasze ETH na DASH.

Zobacz więcej materiałów darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przertwać? Kurs dla każdego!

4.7/5 - (13 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters