Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z oficjalnym komunikatem wydanym przez przedstawicieli spółki Visa, planuje ona umożliwienie użytkownikom spieniężenia zasobów kryptowalutowych, które można będzie wydać łącznie w 70 milionach sklepów. Oznacza to, że już wkrótce waluty cyfrowe będzie można przenieść na kartę Visa, a następnie dokonać nimi płatności.

Stanowisko w sprawie walut cyfrowych

Swoje najnowsze plany Visa ujawniła podczas telekonferencji poświęconej przychodom firmy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Spółkę reprezentował Mike Milotich, wiceprezes ds. relacji inwestorskich. Milotich zdradził, że Visa zamierza umożliwić swoim klientom spieniężenie bitcoinów oraz kryptowalut, które będzie można wydać w 70 milionach sklepów.

Temat walut cyfrowych wypłynął podczas omawiania zintegrowanej platformy do wysyłania szybkich i prostych płatności do dostawców. Milotich zwrócił uwagę, że wyraźnie wzrasta zainteresowanie nimi, wobec czego przedstawił jakie stanowisko w tej kwestii reprezentuje Visa.

Visa w świecie krypotwalut

Przede wszystkim należy podkreślić, że Visa dokonuje rozróżnienia pomiędzy prawdziwymi kryptowalutami a stablecoinami. Jako aktywa należące do pierwszej grupy, firma traktuje wyłącznie środki przechowywania wartości. Milotich podkreślił przy tym, że nie jest to jeszcze mocno spopularyzowana forma płatności. Stąd też strategia spółki uwzględnia umożliwienie użytkownikom nabywania oraz spieniężania kryptowalut u jednego z 70 milionów sprzedawców, akceptujących karty Visa. Firma stałaby się zatem swego rodzaju pośrednikiem w obrocie krypotwalutami.

Plany na przyszłość

Jak podkreślał Milotich, nie można wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości Visa pójdzie o krok dalej, dodając waluty cyfrowe do swojej sieci. Firma jest bowiem w stanie uczynić te innowacyjne środki płatności jeszcze bardziej użytecznymi, a przede wszystkim bezpiecznymi. Dzięki podejmowanym przez Visę działaniom, takim jak chociażby nawiązywanie współpracy z portfelami i giełdami, już wkrótce wydawanie kryptowalut w formie fiducjarnej, stanie się jeszcze prostsze i szybsze. Co się zaś tyczy stablecoinów, to również stanowią one część strategii sieciowej firmy. Zgodnie z planem będą one integrowane w taki sam sposób, co waluty fiducjarne, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bezpośrednio z własnego konta, bez żadnych pośredników wymiany.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters