Śledź nas na lub dołącz do naszego

Federico Clapis jest jednym z tych artystów współczesnych, którzy chętnie zwracają się w stronę cyfrowej przestrzeni. Włoch jest w niej aktywny już od ponad 10 lat, a w 2018 roku zainteresował się również kryptowalutami.

Artystyczna fascynacja cyfrowym światem

Cyfrowy świat inspiruje coraz większą ilość artystów, czemu trudno się dziwić, z uwagi na dynamicznie dokonujący się w ostatnich latach rozwój technologii. Do grona tego należy również pochodzący z Włoch Federico Clapis. Zafascynowany już od dłuższego czasu cyfrową przestrzenią artysta, w 2018 roku rozpoczął swoją przygodę z kryptowalutami, do czego przyczynił się jego partner branżowy – Eidoo, sponsorujący potężną rzeźbę z brązu, nawiązującą do przyszłości ludzkości.

Crypto Connection

W ten sposób zrodziło się „Crypto Connection” – imponujące dzieło, które można było podziwiać najpierw w Observation Point w Londynie, a potem w Oxo Tower Wharf. Rzeźba okrzyknięta została krypotowalutowym pomnikiem, a jej ekspozycja była szeroko komentowana w prasie branżowej.

Sam Clapis po tym wydarzeniu mocno zafascynował się technologią blockchain. Jednocześnie zaczął bacznie przyglądać się NFT. Dzieło „Crypto Connection” dało jednoznaczny dowód na to, że właśnie formują się solidne fundamenty dla sztuki cyfrowej.

Crypto Connection

Cyfrowe dzieła Clapisa

Do sukcesie swojej rzeźby, Clapis wykonał kolejny krok w stronę rozwoju nowej formy sztuki. Już wkrótce jego dzieła, dostępne do oglądania w muzeach i galeriach, obiorą formę cyfrową, dając początek obiecującej sztuce kryptograficznej, z którą włoski artysta wiąże wielkie nadzieje.

Samą technologią Clapis interesuje się już od wielu lat, choć początkowo zbytnio się z tym nie afiszował. Stanowi ona dla artysty nie tylko jeden z najczęściej podejmowanych wątków w twórczości, ale i swego rodzaju metaforę, odnoszącą się do ludzkich, ponadczasowych stanów emocjonalnych. Sam zresztą niemal codziennie zachęca swoich odbiorców do dzielenia się uczuciami, jakie wyzwalają w nich jego dzieła, oraz swoimi refleksjami na ich temat.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters