Śledź nas na lub dołącz do naszego

Na rynku istnieje już wiele firm i startupów technologicznych wykorzystujących rozwiązania oparte o blockchain, czyli zdecentralizowaną bazę danych działającą bez centralnych komputerów i centralnego miejsca przechowywania tych danych.

Główne zastosowania technologia ta znajduje na rynku kryptowalut. Na technologii blockchain oparte są na przykład protokoły bitcoin i ethereum. Obsługiwane są tak portfele cyfrowe, giełdy kryptowalut i wszelkie płatności.

Blockchain wykorzystywany jest do księgownia transakcji, płatności i zapisów zakodowanych za pomocą algorytmów kryptograficznych, a transakcje te podpisywane są cyfrowo za pomocą klucza publicznego. I choć transakcje te są jawne, to użytkownicy pozostają anonimowi. Dzięki temu, że transakcje mają charakter rozproszony i nie są monitorowane przez głównego pośrednika, technologia blockchain jest odporna na cyberataki i awarie informatyczne.

Nie jest tu też potrzebna żadna instytucja pośrednicząca weryfikująca dane transakcji i potwierdzająca dane jej uczestników. Dzięki temu koszty prowadzonych transakcji są niższe, a wydajność bardzo duża.

Potencjał systemów opartych na blockchainie jest ogromny i coraz więcej dużych przedsiębiorstw chce inwestować w tę technologię.

Wzrasta liczba wszelkiego rodzaju projektów badawczo – rozwojowych, które mają prowadzić do zmiany obecnych procesów biznesowych na bardziej wydajne i mniej kosztowne.

Zainteresowanie tą technologią wzrasta również w sektorze gier i e-commerce.

Technologia blockchain znajduje zastosowanie w prowadzeniu baz danych księgowych, także ksiąg rachunkowych i aukcyjnych, a także transakcji giełdowych bez pośredników czy też w handlu energią elektryczną.

W przyszłości system blockchain będzie niezbędny do prowadzenia i przeglądania ksiąg wieczystych z pominięciem notariusza i sądów ksiąg wieczystych, jak również do tworzenia rejestru właścicieli aut, monitorowania historii ich kupna i sprzedaży, a także opłacania ubezpieczeń.

Trendy Blockchain w 2019 roku

Przewiduje się, że rozwój technologii blockchain w 2019 roku będzie polegał na:

  • Wykorzystaniu tej technologii w coraz większej ilości różnych rozwiązań, na przykład na rynku ubezpieczeń, gdzie osiągnięty może być wzrost wydajności i nie będzie dochodziło do opóźnień związanych z koniecznością kontroli procesów biznesowych.
  • Koncentracji na potencjale uczenia maszynowego i stworzeniu rozwiązań zdolnych do automatycznego podejmowania decyzji. Możliwe będzie na przykład podpisywanie umów czy udzielanie zgody na ubezpieczenie.
  • Zarządzaniu danymi zgodnie z zasadą „smart contracts” w zakresie usług finansowych takich jak na przykład sprawozdania finansowe i umowy kredytowe
  • Tworzeniu odpowiednich standardów branżowych i prezentacji nowych rozwiązań platformowych przez największe firmy na świecie.
  • Zarządzaniu tożsamością, czyli prawami dostępu do zasobów informacyjnych, opartą na technologii blockchain.
5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

You have not selected any currencies to display

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters