Śledź nas na lub dołącz do naszego

Startup non profit Democracy Earth założony przez Santiago Siri ma na celu uzdrowienie światowej polityki za pomocą technologii Blockchain.

Santiago Siri działał w swoim kraju, czyli Argentynie, jako polityk. Założył tam „Partię Internetu”, która stawiała sobie za cel przekazanie większej władzy w ręce społeczeństwa. Niestety w realizacji swoich zamiarów natrafił na poważne trudności.

Doszedł więc do wniosku, że idealnym rozwiązaniem będzie  założenie projektu Democracy Earth i stworzenie „politycznej kryptowaluty”. Będą to tokeny generowane na blockchainie i pełniły będą rolę „głosów” swoich użytkowników.

Santiago Siri zauważył, że czas poświęcony przez użytkowników internetu na wstawianie lajków i oceny emotikonami wykorzystują firmy pokroju Google lub Facebooka, aby jeszcze bardziej dostosować reklamy do ich odbiorców.

Wysunął więc pomysł stworzenia platformy mediów społecznościowych, na której wydawane byłyby tokeny głosowania. Można by w ten sposób wybierać polityków w wyborach, głosować w referendach, a nawet ustalać plan biznesowy danej korporacji.

Blockchain odporny na ataki hakerskie, transparentny i zdecentralizowany zapewni, że żadna władza nie będzie potrzebna. Każdy będzie mógł głosować, a żaden polityk czy partia nie będą mieć wpływu na wybory dokonane przez społeczeństwo.

Democracy Earth mogłaby zapewnić transparentność wyborów i anonimowość wyborców.

Pomysł ten można potraktować jako nową metodę głosowania. Siri idzie jednak dalej. Uważa, że w taki sposób społeczeństwo będzie mogło podejmować decyzje polityczne, a żaden rząd nie będzie już potrzebny. Władza będzie naprawdę w rękach społeczeństwa.

Token głosowania – jak inne kryptowaluty musi mieć swoją pieniężną wartość. Podczas przedsprzedaży tokenów zebrano już około 1,5 mln dolarów. Planuje się wypuścić około 500 mln tokenów.

Również pracownicy startupu Democracy Earth mają otrzymywać wynagrodzenie w tokenach. Powstanie więc rynek powiązany z głosowaniem.

Działalność Siriego może dziś wydawać się nierealna, w przyszłości jednak może się okazać, że takie rozwiązania przyczyniają się do rozwoju świata.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters