Śledź nas na lub dołącz do naszego

ZBX, regulowana giełda security tokens zarejestrowana na Malcie i dostępna dla europejskich handlowców, stała się szansą na rozwiązanie problemów, z jakimi zmaga się branża kryptograficzna.

Giełda Security Tokens ZBX

ZBX teoretycznie jest nową firmą, jednak jej twórcy posiadają dość duży bagaż doświadczeń, który zbudowali dzięki prowadzeniu wiodącej giełdy kryptograficznej ZB.COM. Założyciel ZBX, Dave Pulis posiada bardzo duże doświadczenie w tradycyjnych sektorach usług finansowych, IT oraz sektorze kryptowalut, zaś nowa giełda została stworzona jako europejska wersja ZB, zdolna do świadczenia pełnego zakresu usług na rynkach europejskich, a finalnie również na rynkach międzynarodowych. Podstawa technologiczna pozostaje taka sama co w przypadku ZB.

ZBX jako zarejestrowana na Malcie platforma, kwalifikuje się do przyznania licencji zgodnie z maltańskimi ramami regulacyjnymi. Do listopada tego roku ZBX będzie funkcjonować w oparciu o postanowienia okresu przejściowego – do tego czasu powinna zostać zakończona procedura licencyjna. Choć uzyskanie licencji jest czasochłonnym procesem, to status w pełni zgodnej platformy zwiększa szanse na wyrobienie silnej pozycji na rynku.

Co więcej, po uzyskaniu koniecznej licencji, na platformie zostanie uruchomiona giełda STO. Działalność ta nie podlega bowiem przepisom kryptograficznym wytyczanym przez Malta Digital Innovation Authority, jako że security tokens są papierami wartościowymi. A jako, że przepisy dotyczące papierów wartościowych są o wiele bardziej rygorystyczne, STO stanowią bardziej wiarygodne i bezpieczne rozwiązanie dla inwestorów. Bezpieczeństwo stanowi zaś jeden z naczelnym priorytetów działalności ZBX, pretendującej do zdobycia w ciągu najbliższych kilku lat statusu jednej z największych giełd w skali światowej.

Ponadto platforma ma również w planach zbudowanie największego na świecie rynku Over The Counter (OTC). Transakcje OTC uznawane są obecnie za jedne z bardziej ryzykownych, stanowiąc kwestię sporną w przestrzeni kryptograficznej. Przede wszystkim z powodu wysokiej liczby oszustw zachodzących w tym sektorze oraz braku przejrzystości. ZBX zapowiedziała, że dołoży wszelkich starać, aby zmienić ten stan rzeczy, oferując wysoką przejrzystość procedur.

4/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters