Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kancelaria McDermott Will & Emery, reprezentowana przez INX Limited, przeprowadziła pierwszą Security Token Offering, w pełni zgodną z ustawą o papierach wartościowych. Oferta została niedawno zamknięta, a jej sukces można traktować jako ważny krok w stronę upowszechnienia się aktywów opartych na blockchain.

Pierwsze publiczne STO, w pełni zgodne regulacyjnie

McDermott Will & Emery to międzynarodowa kancelaria prawna, która podjęła współpracę z INX Limited celem przeprowadzeniu oferty publicznej, opiewającej na 130 milionów tokenów INX.

Ich cena jednostkowa wynosiła 0,90 USD. W sierpniu tego roku oferta została zaakceptowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd  (SEC).

W połowie września, gdy zobowiązania zakupu przekroczyły szacowane minimum, oferta została została wstępnie zamknięta, stając się pierwszą w historii publiczną ofertą bazującą na technologii blockchain zgodną z ustawą o papierach wartościowych.

Aktywa cyfrowe coraz bliżej pełnej legalizacji

Przeprowadzona przez przez McDermott Will & Emery oferta ma duże znaczenie dla całej branży blockchain. Akceptację wydaną przez SEC można bowiem traktować jako ważny krok w kierunku w pełni zalegalizowanego upowszechnienia się cyfrowych aktywów w różnych obszarach działalności finansowej.

Jak stwierdził jeden z przedstawicieli McDermott, jeszcze niedawno tokeny zarejestrowane w SEC były tylko i wyłącznie luźnym pomysłem, podczas gdy teraz stały się istnym precedensem ofert publicznych zasobów opartych na blockchain. Jednocześnie przeprowadzone STO przyczyniło się do poruszenia wielu nowych kwestii prawnych, związanych z rejestracją tokena.

Wiedza i doświadczenie McDermott Will & Emery okazały się bardzo pomocne w rozmowach z SEC. INX, bazując na zdobytym doświadczenia, planuje uruchomić własną platformę służącą do handlu kryptowalutami i security tokens.

O McDermott Will & Emery

McDermott Will & Emery współpracuje obecnie z firmami z całego świata, a główną misją kancelarii jest pokonywanie pozornie niemożliwych do przekroczenia barier oraz kształtowanie rynków. Zespół, w skład którego wchodzi ponad 1200 prawników, podejmuje się zadań z różnych branż i dziedzin, dostarczając skutecznych i niestandardowych rozwiązań.

5/5 - (8 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters