Śledź nas na lub dołącz do naszego

Według rewelacji Financial Times, Unia Europejska (UE) ma zamiar uruchomić swój cyfrowy portfel w 2022 roku, tak aby obywatele wszystkich 27 państw członkowskich mogli dokonywać płatności cyfrowych i przechowywać swoje informacje w tej wirtualnej aplikacji.

Wśród informacji przechowywanych w aplikacji znajdą się prawdopodobnie szczepionki i wymazy Covid-19, dzięki czemu aplikacja będzie pełnić rolę tzw. paszportu szczepionkowego.

Unia Europejska zdecydowała się na wypuszczenie własnej wirtualnej waluty (CBDC) wraz z Europejskim Bankiem Centralnym (EBC).

W październiku ubiegłego roku EBC rozpoczął konsultacje właśnie w sprawie cyfrowego euro, które ma być elektroniczną formą waluty dostępną dla wszystkich obywateli i przedsiębiorstw, umożliwiającą szybkie, łatwe i bezpieczne dokonywanie codziennych płatności.

Aplikacja cyfrowego portfela Unii Europejskiej

Aplikacja będzie odblokowywana zarówno poprzez odcisk palca, jak i skan siatkówki oka, a także będzie przechowywać informacje osobiste, takie jak dowody osobiste i prawa jazdy.

Tzw. paszporty covidowe, świadczące o zaszczepieniu się, mogą dyskryminować część osób. To byłoby niezgodne z polską konstytucją.

1.2/5 - (179 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters