Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodzi fakt, że znajduje ona zastosowanie już w niemal każdej branży. Także sektor ubezpieczeń zwraca się w stronę tego rozwiązania. Blockchian oznacza bowiem większe bezpieczeństwo danych.

Zaczęło się od bankowości

Potencjał technologii blockchain jako pierwsza dostrzegała branża bankowa, a w ślad za nią poszły kolejne. Obecnie coraz szersze zastosowanie znajduje ona w sektorze ubezpieczeń.

W 2018 roku powstało nawet konsorcjum B3i, zrzeszające firmy takie jak AIG, AIA, Alianz, Aegon oraz Swiss Re.

Jest ono ukierunkowane na tworzenie rozwiązań opartych na blockchainie dla branży ubezpieczeniowej. Jednym z nich jest aplikacja B3i Reinsurance (B3i Re), służąca do zawierania i administrowania umów.

Co blockchain może dać branży ubezpieczeniowej?

Technologia blockchain może przynieść wiele korzyści branży ubezpieczeń. Przede wszystkim korzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa podczas przetwarzana danych oraz usprawnia proces likwidacji szkód. Przyczynia się również do większej skuteczności w wykrywaniu oszustw ubezpieczeniowych i sprzyja wprowadzaniu na rynek nowych produktów ubezpieczeniowych.

Bezpieczeństwo danych

Największe znaczenie w kontekście zastosowania technologii blockchain przez firmy ubezpieczeniowe, zdaje się mieć bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Wynika to z faktu, że w ramach swojej działalności, przetwarzają one olbrzymie ich ilości, przy czym bardzo często są to tzw. dane wrażliwe. W związku z tym dość często dochodzi do prób ich przejęcia przez cyberprzestępców.

Sprzyja temu m.in. gromadzenie większości danych w jednym miejscu, na przykład na jednym serwerze. Dlatego zdecentralizowana technologia blockchain znacznie utrudnia ich kradzież. Co więcej, uniemożliwia ona również modyfikację danych przez osoby trzecie, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa. Należy jednak podkreślić, że ani blockchain, ani żadna inna technologia, nie zagwarantuje pełnego bezpieczeństwa.

Równolegle do rozwoju zabezpieczeń, hakerzy znajdują bowiem coraz to nowe sposoby ataków. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecentralizowane systemy stają się powoli standardem, zarówno w branży ubezpieczeniowej, jak i w wielu innych obszarach ludzkiej działalności.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters