Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie ze złożoną w ostatnim czasie deklaracją, fundusz Level2 Ventures ma wesprzeć polskie startupy technologiczne korzystające z takich rozwiązań jak technologia blockchain, sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii, rozwiązania autonomiczne oraz automatyzacja procesów. Na cel ten zostanie przeznaczone 130 mln zł pochodzących z prywatnych funduszy.

Level2 Ventures zapewni wsparcie polskim startupom technologicznym

Inwestycja w polskie startupy technologiczne zapowiedziana przez Level2 Ventures odbędzie się na etapach Seed oraz podczas rundy A. Fundusz wydał oficjalne oświadczenie, w którym przekazał, że jednorazowo na inwestycję przekazana zostanie kwota mieszcząca się w przedziale od 250 tys. do 1,5 mln euro.

Jednocześnie Level2 Ventures zamierza wdrażać następujące działania, będące częścią programu DevelopmentStartups: budowanie przyjaznej przestrzeni dla startupów portfelowych, rozwijanie kompetencji menedżerskich Founderów, a także przeprowadzenie strukturyzacji procesu VC.

Wsparcie dla spółek portfelowych

Misją Level2 Ventures jest dostarczenie spółkom portfelowym pełnego wsparcia biznesowego i operacyjnego opartego na formule complete environment. Cel ten stał się możliwy do realizacji za sprawą programu rozwojowego Development4Startups oraz konsultacjom z najlepszymi specjalistami z branży. Fundusz postawił na strategię działania opartą na reinwestycji kapitału pochodzącego z exitów. Dzięki temu Level2 Ventures ma szansę zdobyć pozycję lidera funduszy venture na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

Przedstawiciele funduszu podkreślają, że kapitał stanowi jedynie początkowy etap wsparcia. Kluczowe znaczenie ma bowiem doświadczenie w tworzeniu oraz rozwoju biznesu, którym twórcy Level2 Ventures pragną się dzielić z uczestnikami rynku. Kapitał może pomóc w realizacji obranych celów wyłącznie w połączeniu z silnym wsparciem biznesowym odbywającym się na zasadzie partnerskiej współpracy funduszu i startupu.

4.7/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters