Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z doniesieniami holenderskiej gazety Telegraaf, bank centralny Holandii rozpoczął prace nad specjalną regulacją, która nałoży na operatorów kryptograficznych obowiązek uzyskania licencji, zaś ich działania zostaną objęte nadzorem bankowym.

Nowe przepisy ukierunkowane są przede wszystkim na obniżenie poziomu ryzyka związanego z nielegalnym obrotem pieniężnym. Sami operatorzy będą bowiem zobowiązani do zgłaszania wszelkich transakcji budzących jakiekolwiek wątpliwości.

Holandię można uznać za kraj wysoce rozeznany w technologiach takich jak blockchain oraz kryptowaluty. Większość jej obywateli jest bardzo dobrze poinformowana na temat tychże systemów, czemu dodatkowo sprzyja fakt, iż kryptowaluty są wolne od podatku i obsługiwane przez wiele bankomatów.

Jako, że popularność rozwiązań kryptowalutowych ciągle rośnie, holenderski rząd podjął na tym polu współpracę z władzami Belgii, Bankiem Światowym oraz ONZ, której owocem jest wdrożenie w życie szeregu pilotażowych projektów o zasięgu lokalnym, związanych z funkcjonowaniem systemów blockchain.

Okazuje się zatem, że Holandia zachowuje wysoki stopień ostrożności w odniesieniu do tego typu innowacji. Jednocześnie jest to kraj o ogromnym znaczeniu dla sektora fintech, czego dowodem jest chociażby działalność takich holenderskich firm jak Ayden, specjalizującej się w płatnościach, Ophen świadczącej usługi bankowe, czy też FRISS, zajmującej się wyłapywaniem i zwalczaniem nadużyć finansowych. Z jednej strony Holandia jest więc otwarta na innowacyjne rozwiązania, ale wyłącznie przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. I trudno holenderskim władzom odmówić słuszności takiego działania, gdyż zmniejsza ono stopień ryzyka popełniania przestępstw finansowych.

Nowe przepisy w dużej mierze wymierzone zostały w działalność giełdową, co zapobiec ma wykorzystywaniu jej celem prania pieniędzy, zapewniając jednocześnie sprawniejszą współpracę z wysoko rozwiniętymi w tym sektorze państwami, posiadającymi już własne systemy licencyjne. Mowa tu m.in. o Singapurze, Japonii oraz Korei Południowej.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters