Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak donosi agencja Routera, zgodnie z informacją zamieszczoną w lokalnej gazecie Amwal Al Ghad, centralny bank w Egipcie rozważa możliwość wprowadzenia własnej kryptowaluty – cyfrowej wersji funta egipskiego. Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą natomiast do wprowadzenia systemu płatności transgranicznych, co stanowi główny powód nawiązania współpracy z firmą Ripple.

Podczas konferencji, która miała miejsce w Abu Zabi, reprezentujący egipski bank centralny Ayman Hussein poinformował, że Egipt podjął współpracę z międzynarodowymi podmiotami finansowymi, ukierunkowaną na rozeznanie się w możliwościach wprowadzenia na terenie tego państwa kryptowaluty.

Wiele wskazuje, że rozwiązanie takie rozważają również Zjednoczone Emiraty Arabskie, które za pośrednictwem UAE Exchange podjęły współpracę z kryptowalutą Ripple. Kooperacja ta ukierunkowana jest przede wszystkim na zwiększenie przejrzystości przekazów pieniężnych trafiających do Azji, co stanowi ogromny potencjał dla sektora walut cyfrowych.

Pojawiają się również doniesienia, iż irańscy studenci opłacają swoje czesne wykorzystując kryptowalutę Bitcoin, dokonując tym samym transferu środków pieniężnych do Wielkiej Brytanii. Okazuje się zatem, że transgraniczne formy płatności cyfrowej cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.

Egipt, Iran i Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie jedyne kraje Bliskiego Wschodu, które pracują nad szerokim wprowadzeniem kryptowalut. Rozwiązanie takie rozważa również Królestwo Bahrajnu, które przy współpracy zespołu specjalistów z Dubaju opracowało nawet specjalne wytyczne związane z tym systemem. Bahrajn ustanowił nawet specjalne ramy prawne, będące odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na tego typu usługi, a co za tym idzie na potrzebę zaakceptowania tejże innowacji w sektorze finansowym. Regulacje powstały we współpracy z centralnym bankiem Bahrajnu.

 

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters