Śledź nas na lub dołącz do naszego

Financial Conduct Authority (FCA), brytyjski finansowy organ regulacyjny, zarejestrował polski startup Ramp jako podmiot operujący kryptowalutami. Jest to już ósma firma, która znalazła się na liście FCA, a jednocześnie pierwsza zapewniająca dostęp do tzw. on-rampingu.

Nowe możliwości dla użytkowników kryptowalut

Ramp jest polskim startupem dostarczającym infrastruktury płatniczej dla aplikacji, które korzystają z kryptowalut bądź innych cyfrowych aktywów. Firma wykorzystuje narzędzia z grupy SDK umożliwiające tzw. on-ramping, czyli wymianę tradycyjnych walut na kryptowaluty dokonywaną bezpośrednio w portfelach i aplikacjach, bez potrzeby przełączania się pomiędzy nimi.

Za sprawą Ramp deweloperzy zyskują nowe możliwości projektowania aplikacji opartych na technologii blockchain, zapewniających szybkie i sprawne płatności. Dzięki temu stają się one dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

Rejestracja Financial Conduct Authority

W ostatnim czasie Ramp został zarejestrowany przez Financial Conduct Authority, brytyjski organ nadzorujący rynek usług finansowych. Od początku 2020 roku każda firma działająca na terenie Wielkiej Brytanii, której działalność związana jest z kryptowalutami, musi uzyskać wpis w FCA.

Jest on jednoznaczny z tym, że dana organizacja działa zgodnie z przepisami przeciwdziałającymi praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu oraz wyprowadzaniu środków. Zarejestrowanych przez FCA zostało jak dotąd osiem firm, w tym brytyjska spółka Ramp Swaps Ltd. Oznacza to, że świadczy ona swoje usługi z zachowaniem należytego bezpieczeństwa, w sposób w pełni zgodny z obowiązującymi regulacjami. Warto wspomnieć, że już w 2020 roku polskiej spółce Ramp Link Sp. z o.o. nadano status dostawcy usług dostępu do informacji o rachunku.

Perspektywy na przyszłość

W czerwcu bieżącego roku polski startup Ramp założony w 2018 roku przez Szymona Sypniewicza i Przemysława Kowalczyka, pozyskał 37 mln zł w rundzie seed, która odbyła się pod przewodnictwem NfX oraz Galaxy Digital. Obecnie posiada on już ponad 200 partnerów, wykorzystujących wciąż rozbudowywaną przez Ramp infrastrukturę. Znajdują się w wśród nich m.in. Opera, Mozilla, Argent czy Zerion.

Firma wciąż się rozwija, czego dowodzi również sukcesywnie zwiększana ilość zatrudnianych pracowników. Zdaniem Szymona Sypniewicza, jednego ze współzałożycieli Ramp, rejestrację FCA można potraktować jako oficjalne uznanie wysiłków podejmowanych przez startup. Dodał również, że firma dąży do tego, aby stać się przykładem dla innych podmiotów działających w sektorze krypto. W najbliższej przyszłości Ramp ma w planach stworzenie infrastruktury dla większych partnerów oraz wdrożenie nowych funkcji. Startup zamierza również wejść na kolejne rynki oraz uzyskać licencje, czyniące go w pełni zgodnym z obowiązującymi regulacjami.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters