Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zastosowanie technologii blockchain cieszy się coraz większą powszechnością, dlatego ogromna liczba powstających startupów decyduje się podążać właśnie tą drogą. Inwestująca w rozwój i promocje rozwiązań bazujących na łańcuchach bloków włoska firma ICONIUM, dołączyła do zlokalizowanego na terenie Mediolanu blockchainowego ośrodka Le Village by CA Milano, którego funkcjonowanie ukierunkowane jest na wspieranie nowych przedsięwzięć bazujących właśnie na tej technologii.

Pierwsza wioska blockchain we Włoszech

Le Village by CA Milano, bo o tym projekcie mowa, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem we Włoszech i 30-tym na świecie (wszystkie ośrodki składają się na jeden większy region, zlokalizowany pomiędzy Francją a Włochami, a tworzący sieć poświęconą rozwojowi i wspieraniu innowacyjnych rozwiązań).

Osada powstała z inicjatywy Crédit Agricole, a ma charakter swoistego ekosystemu wpierającego nie tylko innowacje, ale i prowadzenie własnego biznesu.

Działalność wioski koncentruje się przede wszystkim na rozwoju startupów z branży spożywczej, modowej, meblowej, fintech, farmaceutycznej, a także zajmujących się szeroko rozumianymi technologiami mobilnymi.

Dołączające do społeczności startupy mogą liczyć na wsparcie w formie m.in. mentoringu, szkoleń, coachingu, a także pomoc w kwestii pozyskiwania funduszy.

Siedziba osady znajduje się na terenie XV-wiecznego klasztoru, zlokalizowanego nieopodal stacji metra Porta Romana.  

ICONIUM jako pierwsza włoska firma zaangażowana w rozwój technologicznych innowacji, postanowiła dołączyć do tego specjalnego obszaru współpracy, upatrując w projekcie szans na zwiększenie swoich możliwości.

Rola firmy w rozwoju technologii blockchain dzięki dołączeniu do społeczności Le Village znacząco wzrosła, otwierając przed stawiającymi pierwsze kroki firmami zupełnie nowe możliwości.

Jednocześnie tworzenie sieci specjalistów z tej dziedziny sprzyja wykorzystywaniu jej na korzyść krajowej gospodarki.

O ICONIUM Blockchain Ventures

ICONIUM Blockchain Ventures to włoska firma założona  w 2018 roku, której działalność koncentruje się wokół technologii blockchain. Jej naczelną misją jest wspieranie rozwoju nowoczesnych technologii, a w szczególności technologii blockchain, krytptowalut, ICO oraz DSO.

Zobacz również: Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters