Śledź nas na lub dołącz do naszego

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) planuje uruchomienie platformy opartej na technologii blockchain. Zgodnie z przewidywaniami, wersja testowa ma zostać uruchomiona w drugiej połowie 2021 roku.

Warszawska giełda celuje w blockchain

Jak oficjalnie podało biuro prasowe GPW, aktualnie trwają prace nad stworzeniem platformy, w której wykorzystana zostanie technologia blockchain.

Jej zadaniem będzie kojarzenie ze sobą nowo powstałych spółek z potencjalnymi inwestorami. Prace nad projektem uwzględniają obecnie trzy obszary, którymi są kwestie prawne, technologiczne oraz biznesowe.

Te ostatnie obejmują konsultacje z przyszłymi, potencjalnymi użytkownikami platformy.

Inwestycja w tokeny gier

Uruchomienie nowej platformy traktowane jest przez GPW jako jedno z zadań priorytetowych, przy czym projekt ten stanowi jeden z elementów strategii GK GPW, zaplanowanej do roku 2022.

W pierwszej kolejności wdrożone ma zostać bazujące na blockchainie rozwiązanie, mające zapewnić spółkom możliwość pozyskania kapitału. Jak przewiduje GPW, testowanie platformy rozpocznie się w drugiej połowie 2021 roku.

Giełda zamierza również uwzględnić w swoim nowym projekcie grupę usług bazujących na tokenach, w tym możliwości inwestycji w tokeny projektów gier.

O GPW

Giełda Papierów Wartościowych to spółka publiczna, która od 2010 roku jest notowana na prowadzonym przez siebie parkiecie. Na GPW dostępny jest rynek regulowany dla akcji oraz zbliżonych do nich aktywów, jak również alternatywny rynek akcji NewConnect, dedykowany spółkom wzrostowym.

Ponadto w ramach działalności giełdy prosperują także  rynki towarowe oraz rynek Catalyst przeznaczony dla podmiotów operujących obligacjami korporacyjnym i komunalnymi.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters