Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wystartowała nowa, zdecentralizowana giełda oparta na Dogecoin. Mowa o DogeDEX – pierwszej giełdzie open source z grupy DEX, typu „Shiba Powered”. Platforma umożliwia wymianę P2P pomiędzy użytkownikami oraz wymianę atomową. Firma Komodo, będąca twórcą giełdy, nie wyklucza, że już niedługo wymiana taka będzie możliwa także w walucie fiducjarnej.

Nowość wśród zdecentralizowanych giełd

DogeDEX to zupełna nowość wśród zdecentralizowanych giełd. Platforma wspierana jest przez AtomiDex oraz zapewnia swoim użytkownikom wyłączne posiadanie kluczy do portfela, co pozwala prowadzić wymianę bezpośrednio z niego.

Za pośrednictwem DogeDex można realizować transakcje w różnych kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum. Platforma dostępna jest w aplikacji komputerowej i mobilnej. Ponadto zapewnia ona użytkownikom możliwość wyboru węzłów dostawców płynności. Jednocześnie giełda zapewnia możliwość wymiany P2P która zdaniem twórców platformy, już wkrótce, za sprawą specjalnego rozszerzenia, może być możliwa do przeprowadzenia w walucie fiducjarnej.

Rekordowa, osiągnięta cena DOGE wyniosła jakiś czas temu 0,085, jednak nie udało się jej zbyt długo utrzymać. Obecnie utrzymuje się ona na poziomie mniej więcej 0,05 dolara.

Aspiracje Komodo

Giełda DogeDEX została stworzona przez firmę Komodo, dostarczającą rozwiązań kryptograficznych

typu open source. Za sprawą specjalnej opcji transakcji o nazwie atomic swap, wymiana kryptowalut może odbywać się bezpośrednio z innymi użytkownikami. Wyklucza to konieczność angażowania trzecich podmiotów, takich jak scentralizowane giełdy. Ważną właściwością giełd zdecentralizowanych jest też opcja portfela nieprzechodniego, dzięki któremu użytkownicy mogą przechowywać swoje środki na platformie, cały czas będąc w ich wyłącznym posiadaniu. Jak przekonuje dyrektor techniczny Komodo,

Kadan Stadelmann, zdecentralizowane giełdy oraz nieprzechodnie portfele, to tylko jedne z wielu nowoczesnych narzędzi, jakich firma dostarcza użytkownikom. Dodał też, że nie ustaje ona w staraniach, aby dogecoin sukcesywnie zyskiwał na popularności.

5/5 - (33 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

You have not selected any currencies to display

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters