Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak wynika z danych przekazanych przez firmę Dune Analytics, sprzedaż domen Ethereum (ENS) na OpenSea znacząco wzrosła w ostatnim czasie. Użytkownicy coraz częściej poszukują rzadkich, trzy lub czterocyfrowych nazw. Nowa forma tokenizacji staje się coraz popularniejsza.

Rosnąca popularność ENS

Trzy i czterocyfrowe nazwy domen z grupy ENS (Ethereum Name Service) zyskują coraz większą popularność. Dzięki tej usłudze zarówno wysyłanie, jak i odbieranie Ethereum w różnych portfelach staje się o wiele prostsze. Wynika to z faktu, iż skrócone zostają długie ciągi znaków alfanumerycznych na kontach ETH, co ułatwia nadawanie przelewów w kryptowalutach.

Nazwy ENS stanowią domeny z końcówką „.eth”. Dzięki temu adresy Ethereum zostają przekonwertowane w czytelny ciąg, widoczny jako adres URL. Następnie jako NFT są one sprzedawane na rynkach. Jednym z nich jest OpenSea. W ostatnim czasie dość często podejmowana jest kwestia przyszłej wartości tych tokenów.

Przywileje dla użytkowników

Usługa ENS została uruchomiona jesienią ubiegłego roku i niemal od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Objęła ona system nagradzania użytkowników, którzy dokonali rejestracji adresów jeszcze przed uruchomieniem tokena.

Za zarządzanie ENS odpowiada zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO). Posiadacze tokenów ENS mają wpływ na dalszy rozwój projektu poprzez udział w głosowaniu nad działaniami, które zostaną wdrożone. To odróżnia je od tokenów spekulacyjnych.

Rankingi

Niemniej jednak tokenami ENS obracają również spekulanci. Jak wynika z rankingów CoinMarketCap, znajdują się one obecnie na 143 pozycji na liście najbardziej skapitalizowanych kryptowalut. Biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty, jego cena może wzrosnąć do nawet 100 USD.

Jak wynika z kolei z danych udostępnionych przez firmę Dune Analysis, ilość sprzedanych domen znacząco wzrosła w okresie od 21 do 28 kwietnia. Tym samym liczba rejestracji na przestrzeni zaledwie kilku dni wzrosła z 2721 do 21 188.

Duże zainteresowanie domenami ENS przekłada się na rosnące zainteresowanie tego typu formą tokenizacji. Pierwsi nabywcy domen założyli nawet kanał Discord o nazwie 10kKlub.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters