Śledź nas na lub dołącz do naszego

Twitter, cieszący się dużą popularnością serwis społecznościowy, zajmie się badaniem kryptowalut. W tym celu powołana została grupa specjalistów o nazwie Twitter Crypto. Będzie nią dowodzić Tess Rinearson z Uniwersytetu Pensylwanii.

Zespół Twitter Crypto i jego zadania

W ostatnim czasie Twitter obwieścił, że utworzony został zespół ekspertów, który zajmie się badaniem kryptowalut, Tess Rinearson liderka grupy, ujawniła, że w pierwszej kolejności badane będą metody wspierania sukcesywnie rosnącego zainteresowania zdecentralizowanymi aplikacjami służącymi do zarządzania wirtualnymi towarami oraz walutami.

W dalszej perspektywie Twitter Crypto ma zająć się weryfikacją pomysłów społeczności krypto. Zgodnie z planem zespół ma także podjąć współpracę ze zdecentralizowanym projektem Twittera o nazwie Bluesky.

Twitter i świat kryptowalut

Nie jest tajemnicą, że Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, jest wielkim entuzjastą świata kryptowalut oraz technologii blockchain. We wrześniu serwis wypłacił na przykład nagrody najlepszym twórcom treści w Bitcoinach.

Zgodnie z oświadczeniem Twittera, sieć dąży do tego, aby wszyscy jej użytkownicy zwiększyli swoje możliwości zarobkowe. Przedstawiciele serwisu zwrócili również uwagę, że cyfrowe waluty napędzają gospodarkę.

Twitter i rynek NFT

Poza utworzeniem grupy Twitter Crypto, serwis ogłosił również, że opracowuje projekt związany z aukcjami NFT. Sieć odniosła już jeden sukces na tym polu. W marcu ubiegłego roku pierwszy tweet Jacka Dorseya został sprzedany na aukcji NFT za blisko 3 mln dolarów.

Teraz Twitter pracuje nad stworzeniem serii przedmiotów kolekcjonerskich, które byłyby licytowane jako NFT. Warto wspomnieć, że serwis ma już na swoim koncie aukcję kolekcji własnych NFT. Została ona wystawiona kilka miesięcy temu na Rarible.

4.5/5 - (11 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters