Śledź nas na lub dołącz do naszego

Shopify, jedna z najpopularniejszych w ostatnim czasie platform e-commere, udostępniła użytkownikom możliwość bicia i sprzedawania NFT, rezygnując jednocześnie z prowizji. Jest to ważny krok w stronę popularyzacji tej technologii.

Nowa funkcjonalność dla użytkowników znanej platformy e-commerce

Użytkownicy posiadający własną witrynę e-commerce na Shopify zyskali niedawno możliwość poszerzenia swojej oferty o produkty oparte na technologii NFT. Skorzystanie z tej opcji nie wymaga zbyt wielu działań. Wystarczy dokonać jedynie kilku prostych zmian na posiadanej już stronie. NFT wybijane są przez platformę wykorzystującą w tym celu Polygon.

Współpraca z aplikacją Tik Tok i integracja z Venly

Shopify rozpoczął kilka miesięcy temu współpracę z popularną aplikacją Tik Tok. Dzięki temu miliony użytkowników zyskało możliwość sprzedaży produktów wystawianych na platformie bezpośrednio z materiałów wideo.

ako pierwsza opcję tę wykorzystała marka Kylie Cosmetics. Jej właścicielka, Kylie Jenner jest członkiem Shopify Plus, za pośrednictwem którego możliwy jest dostęp do aplikacji NFT Shopify.

Z rozwiązania tego skorzystali również m.in. Beckett, Moniker Art Fair, Bicycle Card, a także Miss J Alexander Crypto Counture, INSA oraz 2ALAS.

Dodatkowo aplikacja została zintegrowana z dostawcą technologii blockchain Venly, umożliwiającym sprzedaż NFT. Natomiast za sprawą technologii Polygon PoS możliwie jest zmniejszenie opłat za wybijanie i transakcje. Warto wspomnieć, że Polygon wybiera obecnie wiele gier oraz platform NFT.

Rynek NFT staje się bardziej dostępny

Aplikacja NFT Shopify na ten moment dedykowana jest wyłącznie użytkownikom Shopify Plus. Aby uzyskać do niej dostęp należy złożyć wniosek o przystąpienie do programu, po zatwierdzeniu którego możliwe jest dodawanie NFT do własnych sklepów online.

Po odpowiednim skonfigurowaniu aplikacji użytkownicy mogą tworzyć własne tokeny, a następnie sprzedawać je w analogiczny sposób, co inne produkty. Klienci nie muszą zatem nabywać nowych systemów.

NFT Shopify stanowi jeden z elementów większego projektu ukierunkowanego na to, aby cały sektor e-commerce wkroczył na zupełnie nowy poziom, dostarczając tym samym nowych możliwości również samym użytkownikom. Inicjatywa ta ma szczególne znaczenie z uwagi na wysokie bariery wejścia na rynek NFT. Dzięki uczynieniu tej technologii bardziej dostępnej dla konsumentów zostanie ona szybciej zaadaptowana w cyfrowej przestrzeni.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters