Śledź nas na lub dołącz do naszego

Rynek NFT, o którego przyszłości będziemy rozmawiać już 29 i 30 listopada podczas konferencji hybrydowej NFT SUMMIT 2021 PHYSICAL TO DIGITAL, jest każdy inny bazar, gdzie towary są kupowane i sprzedawane: jest to (oczywiście wirtualne) miejsce, gdzie spotykają się sprzedawcy i kupujący, a wyroby oparte na technologii NFT są eksponowane i udostępniane. Kupujący / użytkownicy mogą kupić NFT po ustalonej cenie lub ubiegać się o nich na aukcji.

ZAREJESTRUJ MIEJSCE >>

Ponieważ rynek NFT jest siłą rzeczy cyfrowy, musi funkcjonować mechanizm / algorytm, który reguluje te transakcje. Tym mechanizmem są „inteligentne umowy” – samo wykonujące się protokoły, które ułatwiają transakcje pomiędzy użytkownikami. NFT istnieje w blockchainie, który rejestruje i uwiarygadnia transakcje. NFT są najczęściej przechowywane w Eterereum, chociaż inne platformy blockchainowe także je wspierają.

Podczas gdy niektóre rynki NFT skupione są wokół jednej konkretnej branży (np. cyfrowej), inne oferują całą paletę NFT: wszystko od przedmiotów kolekcjonerskich ze świata gamingu, aż do domen internetowych. NFT jest najczęściej tworzony z obiektów cyfrowych, które reprezentują zarówno wartości niematerialne jak i materialne, takie jak:

• sztuka

• gify

• filmy i atrakcje sportowe

• artykuły kolekcjonerskie

• wirtualne awatary i skórki do gry wideo

• przedmioty sztuki użytkowej

• czy muzyka.

Ale formę NFT może przyjąć nawet tweet. Współzałożyciej Twittera Jack Dorsey sprzedał swój pierwszy w historii tweet jako NFT za ponad 2,9 mln USD.

Nabywcy NFT otrzymują również wyłączne prawa własnościowe. Oznacza to, że właścicielem konkretnego tokena NFT może mieć tylko jeden konkretny podmiot. Unikalne dane NFT ułatwiają weryfikację praw własności i przeprowadzenie wiarygodnej transakcji. Właściciel (lub twórca dzieła) może również przechowywać w tokenach konkretne informacje, np. artyści mogą podpisywać swoje dzieła sztuki, a ich cyfrowy podpis zostanie na zawsze zapisany w metadanych NTF.

Od rejestracji do monetyzacji

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś rynku NFT nie martw się: proces jest niezwykle prosty. Oto krótki przewodnik krok po kroku.

1. Zarejestruj się na platformie NFT

2. Wybierz preferowany cyfrowy portfel, który pozwoli Ci przechowywać twoje NFT i kryptowaluty. Prawdopodobnie będziesz musiał zakupić trochę kryptowalut, w zależności od tego, jakie waluty Twój dostawca NFT akceptuje. Możesz kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej na platformach takich jak coinbase, kraken cz Etoro, a nawet PayPal.

3. Poznaj oferty NFT, w tym przedmioty sprzedawane po ustalonej cenie lub wystawione na aukcję

4. Licytuj lub kup od razu wybrany przedmiot NFT

5. Jeśli licytujesz na aukcji, zostaniesz powiadomiony kiedy / jeśli zostałeś przelicytowany – podobnie jak w eBayu czy na Allegro

6. Gdy element jest zakupiony, platforma ułatwi dokończenie transakcji.

Czy tylko dlatego, że możesz kupić NFT, powinieneś to zrobić?

Inwestowanie w NFT jest w dużej mierze osobistą decyzją. Jeśli masz fundusze, warto wziąć pod uwagę taką formę inwestycji, zwłaszcza jeśli utwór, który kupujesz, posiada dla ciebie znaczenie.

Ale wartość NFT opiera się całkowicie na tym, ile ktoś jest gotowy za niego zapłacić. Dlatego to wyłącznie popyt, a nawet moda będzie dyktować w przyszłości twojego NFT, a nie jakiekolwiek obiektywne wskaźniki (techniczne lub ekonomiczne), które zazwyczaj wpływają na ceny akcji i (przynajmniej na ogół) stanowią podstawę popytu inwestycyjnego.

Oznacza to, że NFT możesz odsprzedać za mniej, niż za niego zapłaciłeś, lub nie będziesz mógł go odsprzedać w ogóle, jeśli nikt nie zechce go od ciebie odkupić. Podobnie jak z akcjami na rynku kapitałowym lub z figurkami do gier strategicznych na Allegro .

NFT podlegają również podatkom zysków kapitałowych (jak wówczas, kiedy sprzedajesz akcje z zyskiem) jednak systemy podatkowe w poszczególnych krajach jeszcze nie wyrobiły jednolitej praktyki w tym zakresie. Także krytpowaluty używane do zakupu NFT mogą być również opodatkowane, jeśli ich wartość wzrośnie.

Na NFT warto zatem spojrzeć jak na jakąkolwiek inną inwestycję: poznaj rynek, zrozum ryzyko, a jeśli zdecydujesz się wziąć udział w tym rynku – postępuj zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

O nowych możliwościach, jakie stworzyła technologia NFT, o perspektywach jej rozwoju a także o sposobach oceny ryzyk i postępowania na rynkach NFT będą rozmawiać profesjonaliści i inwestorzy działający w tej branży podczas organizowanej przez Langas konferencji hybrydowej NFT SUMMIT 2021 PHYSICAL TO DIGITAL, 29 i 30 listopada.

W konferencji udział potwierdzili m.in.:

Rahim Blak – Copernic, Mosaico, Sapiency, Edrone

Przemysław Gerschmann – Giełda Papierów Wartościowych

Paweł Kuskowski – Entrepreneur in crypto

Artur Pszczółkowski – Gamerhash

dr Tomasz R. Smus – Blockchain Alliance

Marc Taverner – Inatba

Marek Sobieniecki – New Retail Business, IKEA Group

Marlene Ronstedt – Streamr Data Coin

Katarzyna Wabik – Binance

Grant Blaisdell – Co Founder at Copernic Space and Confirm.

Partnerami wydarzenia są: Confirm, Stowarzyszenie Compliance Polska, Arte Liberte, Mosaico, Sapiency oraz portal Tokeny.pl

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters