Śledź nas na lub dołącz do naszego

Przestrzeń tworzona przez należącą do Marka Zuckerberga markę Meta cieszy się coraz większą popularnością. Aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć i poznać tę wirtualną rzeczywistość, firma podjęła decyzje o otworzeniu pierwszego sklepu stacjonarnego.

Przestrzeń metaverse jeszcze bliżej

Pierwszy stacjonarny sklep metaverse marki Meta otworzony zostanie w Kalifornii, na ktorej terenie mieści się również główna siedziba firmy. Będzie można nabyć w nim sprzęt związany z poruszaniem się w wirtualnej przestrzeni, jak i zasięgnąć informacji na jej temat.

Wiele wskazuje, że na jednym sklepie się nie skończy. Niewykluczone, że przedsiębiorstwo planuje stworzyć całą ich sieć, która obecna będzie w największych miastach świata. Projekt ma na celu umożliwienie użytkownikom bliższego poznania świata metaverse.

Użytkownicy zyskają szansę poznania nowej technologii

Zgodnie z zapowiedziami, sklep będzie posiadał specjalne, elastyczne ekrany. Będą na nich pokazywane wrażenia klientów przymierzających kaski, słuchawki lub wypróbowujących inne akcesoria. Wszystkie te działania ukierunkowane są na lepsze poznanie nowej technologii i przygotowanie użytkowników do dalszej jej ekspansji.

Od Facebooka do wirtualnego świata

Nie zapominajmy, że źródłem przestrzeni metaverse jest Facebook – jedna z najpopularniejszych sieci społecznościowych. Ich użytkowanie stało się powszechną czynnością dla milionów użytkowników na całym świecie. Jednocześnie pojawianie się kolejnych social mediów spowodowało, że popularność Facebooka zaczęła w ostatnim czasie spadać. To przekłada się zaś na mniejsze przychody.

Aby utrzymać swoją dominującą pozycję, bazując na najnowocześniejszych technologiach i umiejętnościach najlepszych programistów, Mark Zuckerberg postanowił zbudować przestrzeń metaverse – wirtualną rzeczywistość, która przyciągnie rzesze odbiorców.

Pierwszym ważnym krokiem w tym kierunku była zmiana nazwy korporacji z Facebook na Meta, która jednoznacznie nawiązuje do przestrzeni metaverse. To niej będzie tworzona zupełnie nowa sieć społecznościowa. Ma ona stanowić coś w rodzaju świata równoległego, którego reguły odpowiadać mają tym obowiązującym w prawdziwej rzeczywistości. Użytkownicy będą w nim uczestniczyć jako swoja własna, wirtualna reprezentacja, określana mianem awatara. Zgodnie z zapowiedziami, metaverse będzie stanowić zatem połączenie prawdziwego świata z równoległą rzeczywistością wirtualną.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters