Śledź nas na lub dołącz do naszego

Tokenizacji poddawano w ostatnim czasie różne aktywa – tym razem przyszedł czas na złoto. Nowy token jest już emitowany przez platformę CoinShares, a reprezentujący go metal należy do szwajcarskiej firmy MKS SA zajmującej się handlem metalami szlachetnymi.

CoinShares rozpoczął emisję tokena DGLD

Platforma CoinShares ogłosiła rozpoczęcie emisji tokenów reprezentujących jeden z najcenniejszych metali, jakim jest złoto.

Mowa jest tu o tokenie DGLD, a właścicielem tokenizowanego złota jest szwajcarska firma MKS SA.

Jako główną zaletę tego rozwiązania można wskazać fakt, że złoto należy do grupy aktywów uznawanych na całym świecie za najstabilniejsze.

W efekcie połączenia tego metalu szlachetnego z technologią blockchain, czego dokonano za pośrednictwem CoinShares właśnie, powstał innowacyjny system handlowy o międzynarodowym zasięgu.

Zalety CoinShares

Tokenizacja prowadzona przez CoinShres zapewnia większą płynność, a ponadto gwarantuje również szybszy czas realizacji transakcji oraz niższe opłaty z nią związane.

Całe przedsięwzięcie bazuje na blockchainie bitcoin, który uznawany za jedną z bezpieczniejszych technologii opartych na łańcuchach bloków na świecie. Sieć zapewnia inwestorom możliwość bezproblemowego i wydajnego przechowywania tokenów reprezentujących złoto.

Sidechain Ocean

Dodatkowo zastosowany został sidechain Ocean dostarczony przez firmę CommerceBlock. Tego typu rozwiązania zapewniają większą szybkość realizowanych transakcji przy jednoczesnym zmniejszeniu opłat. Sidechaine zapewnia również szerokie możliwości obsługi inteligentnych kontraktów.

Dostępność

Token DGLD mogą nabywać zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni.

CoinShares zapewnił dostępność swojego produktu w blisko 200 krajach.

Handel odbywa się za pośrednictwem kryptograficznej giełdy o nazwie PIT, zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa. Platforma obliguje bowiem do przestrzegania protokołów AML i KYC.

3/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters