Śledź nas na lub dołącz do naszego

Obowiązujące w Europie regulacje w sprawie kryptowalut są na bieżąco modyfikowane, a poszczególne państwa podejmują próby stworzenia własnych norm w tym zakresie. Działania na tym polu rozpoczęły na przykład Niemcy, które zapowiedziały wprowadzenie nowej polityki dotyczącej kryptowalut.

Niemcy przyjazne kryptowalutom

Niemiecki rząd zapowiedział wprowadzenie nowych regulacji w sprawie kryptowalut, które sprzyjać mają ich adaptacji. Będą się one tyczyły m.in. opodatkowania cyfrowych walut. Przed niemieckimi inwestorami otwierają się zupełnie nowe perspektywy. Państwo zamierza bowiem znieść podatek od sprzedaży i zysków związanych z kryptowalutami, uzyskanych z tytułu obracania nimi.

Federalne Ministerstwo Finansów w Niemczech zapowiedziało również, że w planach jest zniesienie projektu ustawy wymagającej przynajmniej dziesięciu lat utrzymywania zysków uzyskanych z obrotu kryptowalutami, aby móc uzyskać zwolnienie z podatku. Jednocześnie zapowiedziano wdrożenie regulacji, które będą bardziej przyjazne transakcjom kryptowalutowym.

Ułatwienia podatkowe dla osób zarabiających na kryptowalutach

Najczęściej podejmowanymi inwestycjami w sektorze DeFi są obecnie pożyczki oraz obstawianie. W przypadku pożyczek zabezpieczeniem dla pożyczanych środków są kryptowaluty. Co się zaś tyczy obstawiania, to użytkownicy blokują wówczas swoje kryptowaluty w sieci na określony czas. Dzięki temu zarabiają odsetki na obstawionych w ten sposób kryptowalutach.

Zgodnie z zapowiedziami niemieckich parlamentarzystów w życie mają wejść przepisy, zgodnie z którymi inwestorzy, aby uniknąć płacenia podatków, swoje zyski związane z pożyczkami bądź obstawianiem kryptowalut, będą musieli utrzymywać przez rok, a nie dziesięć lat.

Niemcy pretendują do miana państwa przyjaznego kryptowalutom

Przyglądając się wprowadzanym regulacjom, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że Niemcy stają się powoli globalnym liderem pod względem regulacji przyjaznych kryptowalutom. W ostatnim czasie w państwie tym można było zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania obrotem kryptowalutami. Jest to rezultat wcielania w życie coraz kolejnych przepisów, zachęcających inwestorów do zwrócenia się w stronę sektora kryptowalut.

Co więcej, także i niemieckie banki przejawiają coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi rozwiązaniami, ułatwiającymi obracanie kryptowalutami. W Niemczech powstaje też coraz więcej startupów kryptowalutowych, a niektóre firmy zdecydowały się na uruchomienie giełdowych produktów związanych z cyfrowymi walutami.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters