Śledź nas na lub dołącz do naszego

Współpraca marki Nike i RTFKT zaowocowała modelem sportowego obuwia w przestrzeni metaverse. NFT reprezentujące buty Nike Cryptokicks dostępne są na OpenSea.

Wspólny projekt marki Nike i RTFTK

Znana sportowa marka Nike nawiązała współpracę z działającą na rynku NFT firmą RTFKT Studios. Jej owocem są NFT Nike Cryptokicks – obuwie sportowe dla przestrzeni metaverse, bazujące na technologii Skin Vial. To pierwszy model sneakersów, zaprojektowany przez tę znaną na całym świecie, sportową markę. Cena NFT wynosi 2,9 ETH (8 500 EURO).

Technologia Skin Vial

Nike Cryptokicks stworzono z wykorzystaniem technologii Skin Vial. Obuwie można odpowiednio dopasować, wykorzystując jedną z ośmiu skórek zaprojektowanych przez artystów i przedstawicieli RTFKT. Nakładając nową skórkę, automatycznie zmienia się „Skin Vial”, co z kolei przekłada się na design obuwia. Wybór „fiolek” będzie się sukcesywnie powiększał.

Wybrane „Skin Vial” są już dostępne na OpenSea. Przedział cenowy w ich przypadku jest dość szeroki – zaczyna się poniżej 1 ETH, a kończy na 558 ETH.

Warto wspomnieć, że marka Nike uruchomiła w ostatnim czasie własny sklep w metaverse Roblox. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy od jego otwarcia odwiedziło go blisko siedem milionów użytkowników. Siłą rzeczy przekłada się to na większe przychody z działań cyfrowych.

Sportowe marki w metaverse

Nike to nie jedyna sportowa marka, która zagościła w ostatnim czasie w świecie metaverse. We współpracy z aplikacją STEPN, kolekcję butów sportowych NFT wprowadziła również firma ASICS. Zostały one wybite w sieci BNB, a kolekcja dostępna jest jedynie na Binance NFT Market.

Projekt ASICS i STEPN spotkał się z dużym zainteresowaniem. STEPN jest aplikacją nagradzającą użytkowników za aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Aby zarabiać tokeny, należy ją jedynie pobrać i nabyć NFT. W ten sposób ASICS może poszczycić się działaniami motywującymi ludzi do ćwiczeń i rozsądnego korzystania ze zdobyczy technologii.

4.3/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters