Śledź nas na lub dołącz do naszego

Meta, amerykańska firma technologiczna należąca do Marka Zuckerberga, ogłosiła niedawno, że testuje nowe narzędzia. Dzięki nim twórcy Horizon Worlds będą mogli zarabiać w przestrzeni metaverse, sprzedając w wirtualnej przestrzeni swoje towary i usługi.

Horizon Worlds w wirtualnym świecie

Meta ogłosiła jakiś czas temu, że rozpoczyna testowanie nowych narzędzi, dzięki którym gracze Horizon Worlds zyskają możliwość zarabiania na tym, co stworzyli w wirtualnej przestrzeni. Mark Zuckerberg podkreślił przy tym, że będą to działania długofalowe, które dostarczą twórcom metaverse szansy na realny zarobek. Jednym ze środków służących osiągnięciu tego celu jest fundusz Horizon Creators Fund o wartości 10 mln dolarów, założony w październiku ubiegłego roku.

Na tę chwilę jedynie grupa wybranych twórców Horizon Worlds może skorzystać z testowanych narzędzi, a co za tym idzie rozpocząć sprzedaż w metaversie. Odbiorcami oferowanych przez nich dóbr, będą póki co mogli zostać wyłącznie pełnoletni obywatele Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Meta nagradza twórców metaverse

Sprzedaż w wirtualnej przestrzeni to nie jedyna nowość, której wprowadzenie ogłosiła firma Marka Zuckerberga. Meta testuje także specjalny program bonusowy dla twórców Horizon Worlds, zamieszkujących w Stanach Zjednoczonych. Co miesiąc otrzymują oni określone kwoty za zrealizowane cele. Obecnie twórcy nagradzani są za tworzenie światów, które w największym stopniu angażują użytkowników.

Jak stwierdził sam Zuckerberg, przestrzeń metaverse otwiera przed twórcami zupełnie nowe możliwości, związane zarówno z rozwojem działalności, jak i pozyskiwaniem nowych źródeł dochodów. Na razie nie ogłoszono oficjalnie, w jakiej walucie będzie wypłacane wynagrodzenie. Wiadomo jednak, że Meta weryfikuje obecnie „Zuck Bucks” – wirtualną walutę dla świata metaverse.

Prognozy na przyszłość

Przestrzeń metaverse budzi coraz większe zainteresowanie. Nie dziwi zatem fakt, że staje się ona przedmiotem analiz i prognoz na przyszłość. Dyrektor generalny Yield App, Tim Frost, szacuje, że wartość metaverse jeszcze przed rokiem 2024 wyniesie 1 bilion dolarów. Jest to bowiem obszar mający w sobie ogromny potencjał.

Frost podkreśla również, że przestrzeń metaverse wywiera znaczący wpływ na inne sektory, m.in. na przemysł gier oraz rynek nieruchomości. Można się spodziewać, że już wkrótce każda firma operująca aktywami cyfrowymi, będzie posiadała nieruchomość w wirtualnym świecie.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters