Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak anonimowo kupić bitcoina lub inne kryptowaluty?

Na pewno nie poprzez tradycyjny przelew dolarów, euro czy złotówek. W celu założenia konta bankowego, musimy podać swoje prawdziwe dane, a wszystkie nasze ruchy są zapisywane w systemie. Każdy upoważniony może sprawdzić, ile środków posiadamy i skąd je otrzymaliśmy. Pieniądze trzymane na naszym koncie w banku nie należą do nas, ale do banku! Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie swój regulamin. Również dostęp do naszego konta zależy od łaski banku. Słyszeliście o przerwach w dostępie do bankowości elektronicznej? Przerwach w działaniu kart płatniczych?

Artykuł jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

Kryptowaluty – bankowości nowej generacji

Kryptowaluty powstały w opozycji do obecnego sytemu finansowego. Blockchain bitcoina nigdy w swojej historii, nawet na ułamek sekundy, nie przestał działać. Kryptowaluty możemy przesyłać w każdej chwili, w dowolne miejsce na świecie, bezpośrednio, w kilka sekund. Umożliwiają one w pełni lub częściowo anonimowe przelewy, bez pośredników takich, jak banki czy inne instytucje tzw. zaufania publicznego. Zupełnie ich nie potrzeba, gdyż jest szybsza, tańsza i jeszcze bardziej bezpieczna technologia – blockchain1.

Co to jest blockchain? Kliknij i przeczytaj proste wytłumaczenie

Jak anonimowo kupić bitcoina lub sprzedać kryptowaluty?

Wciąż istnieją giełdy kryptowalut nie wymagające od użytkowników weryfikacji. Tak jest w przypadku polecanych Binance i Huobi. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na nich całkowicie anonimowi. Logując się na taką giełdę, warto zadbać o naszą prywatność w internecie, korzystając z VPN oraz bezpiecznego maila.

Na takich giełdach, często jedynym ograniczeniem jest limit wypłat, wyrażony w liczbie bitcoinów, które można w ciągu 24 godzin wyciągnąć z giełdy (najczęściej nie ma limitów wpłat). Weryfikację anonimowego konta najczęściej można wykonać w dowolnym momencie, podając swoje prawdziwe dane oraz dokumenty je potwierdzające. Zyskuje się wówczas nowe możliwości, takie jak większe limity (lub ich całkowite zniesienie).

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że wiele giełd nie obsługuje walut fiducjarnych (czyli tradycyjnych, jak dolary amerykańskie, euro czy złotówki). Zamiast nich handluje się w parach z bitcoinem (BTC), ethereum (ETH) oraz tzw. stable coinami, czyli tokenami, które z założenia mają stały kurs względem tradycyjnego pieniądza, np. USD. To za bitcoiny lub tehtery (USDT) kupuje się inne kryptowaluty, więc aby kupić jakiś token lub coina, należy wpłacić na giełdę bitcoiny, a nie dolary czy euro. Tak samo, w przypadku wypłaty zysków – wypłacamy bitcoiny lub inne kryptowaluty, które na giełdzie pomnożyliśmy.

Giełdy umożliwiające wypłaty walut fiat (np. USD, EUR, PLN) wymagają od nas KYC (podania swoich danych, zdjęć, dokumentów). Korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Możemy bezpośrednio, ze swojego osobistego konta bankowego, przesyłać pieniądze i w prosty sposób (np. BitBay lub Coinbase) kupować i sprzedawać kryptowaluty. Giełdy te stosują procedury AML (Anti Money Laundering) i śledzą nasze poczynania. Śledzi je również bank, który może w określonych sytuacjach zablokować przelew do lub z takiej giełdy, powołując się na swoje regulaminy i brak regulacji prawnych dotyczących rynku kryptowalut. W związku z tym, korzystając z giełd kryptowalutowych, nie mamy możliwości anonimowego wypłacania i wpłacania gotówki w celu zakupu lub sprzedaży bitconów.

Jak anonimowo sprzedać kryptowaluty i wypłacić gotówkę?

anonimowo kupić bitcoina

Jak anonimowo kupić bitcoina za gotówkę?

Na szczęście jest kilka opcji, pozwalających anonimowo kupić bitcoina.

1. sposób – bitomaty

Anonimowo kupić bitcoina można korzystając z bitomatów, BTC ATM. Są to co raz bardziej popularne urządzenia, stawiane w dużych miastach. Możemy z nich korzystać anonimowo.

Wpłacamy gotówkę do bankomatu. Otrzymujemy przelew zakupionych bitcoinów, DASH lub innej kryptowaluty, bezpośrednio na swój portfel, którego adres podaliśmy bankomatowi. Można skorzystać z portfela moblilnego, zainstalowanego na smartphonie, np. BitPay. Następnie ze smartphona przelewamy swoje kryptowaluty na anonimowe konto na giełdzie (np. Binance) lub na bezpieczny portfel. Gdzie znajduje się najbliższy bitomat – możesz sprawdzić tutaj.

2. sposób – osoby w Twojej okolicy

Możemy anonimowo kupić bitcoina lub inne kryptowaluty od osób z naszej okolicy, w tym od zawodowych handlarzy i górników. Przelewamy kryptowaluty bezpośrednio z naszego anonimowego portfela na portfel kontrahenta lub odwrotnie. Pozostajemy incognito płacąc gotówką – dokonując transakcję oko w oko – lub blikiem – umawiając ją przez internet. Umawiamy się na transakcje na forum tematycznym, lokalnym lub np. poprzez portal LocalBitcoins /aktualizacja – portal ten wymaga już weryfikacji, nawet przy chęci kupna/.

3. sposób – kantory

Kryptowaluty kupujemy lub sprzedajemy w stacjonarnym kantorze. Tego typu kantory umożliwiają anonimowe transakcje do kwoty 15000 EUR. Dużą siecią kantorów w Polsce jest Flying Atom.

Zobacz też: Kup bitcoina na Coinbase 10% taniej!

Zobacz też: Jak łatwo kupić kryptowaluty na BitBay

Zobacz też: Jak założyć konto i handlować na Binance

Artykuł jest częścią darmowego szkolenia – Kryptowaluty jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

4.8/5 - (48 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters