Śledź nas na lub dołącz do naszego

FV Bank uzyskał status Principal Member of Visa. Dzięki temu może rozpocząć wydawanie kart Visa służących do obsługi kryptowalut. Ma to na celu upowszechnienie wykorzystywania zasobów cyfrowych w systemach płatności.

Karty Visa do obsługi kryptowalut w ofercie FV Banku

Należący do Fintech Holdings FV Bank z siedzibą w Portoryko ogłosił otrzymanie statusu Principal Member of Visa. Umożliwi to instytucji rozpoczęcie programu wydawania kart Visa obsługujących kryptowaluty. Krok ten jest ściśle powiązany z celem obranym przez bank, jakim jest zmiana oblicza bankowości cyfrowej a który realizowany jest poprzez wdrażanie procesu integracji usług bankowych z cyfrowymi aktywami oraz wspierania sektorów fintech i technologii blockchain.

FV Bank oferuje swoim klientom zintegrowane usługi bankowe obejmujące cyfrowe przechowywanie aktywów. Edycja kart Visa zapewni mu dalszy rozwój produktów dedykowanych zarówno odbiorcom korzystającym z tradycyjnych walut, jak i z kryptowalut. Instytucjonalni klienci banku mogą zaś skorzystać z rozwiązania pozwalającego im na jednoczesny, płynny obrót obiema z nich.

Runda finansowania serii A zakończona

Zgodnie z zapowiedziami, nowa karta debetowa Visa zostanie wydana jeszcze pod koniec bieżącego roku. Dzięki niej właściciele kont firmowych będą mogli nadawać dostęp do jednego z nich kilku upoważnionym pracownikom jednocześnie. FV Bank zamknął niedawno 8-milionową rundę finansowania serii A. Pozyskany kapitał okazał się ważnym wsparciem dla działań związanych z przechowywaniem aktywów cyfrowych.

Ogromny entuzjazm obu stron

Jak podkreśla Miles Paschini, współzałożyciel i dyrektor generalny FV Banku, karty zapewniające dostęp do zasobów cyfrowych były dotychczas oferowane wyłącznie przez ograniczoną grupę instytucji pozabankowych. Tym samym karty Visa będą pierwszymi kartami służącymi do obsługi aktywów cyfrowych i tradycyjnych walut oferowanymi przez bank.

Dodatkowo na początku przyszłego roku mają ukazać się specjalne wersje kart kredytowych, zapewniające wykorzystanie zasobów cyfrowych jako zabezpieczenia kredytowego. Koncepcja takiego rozwiązania powstała z myślą o tych użytkownikach, którzy nie chcą sprzedawać swoich kryptowalut, zachowując jednocześnie dostęp do środków.

Swojego entuzjazmu z powodu nowego projektu nie kryje również globalny wydawca kart płatniczych. Jak przekonuje Luis Guerra, dyrektor filii w Portoryko, Visa jako zaufana, znana na całym świecie marka, jest w stanie skutecznie wesprzeć proces popularyzacji walut cyfrowych oraz upowszechnić ich wykorzystanie w systemach płatności. Guerra dodał również, że spółka niezmiernie cieszy się z faktu, że jej nowym partnerem w obsłudze zasobów cyfrowych będzie właśnie FV Bank.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters