Śledź nas na lub dołącz do naszego

Na rynku europejskim i brytyjskim pojawią się nowe karty debetowe dedykowane kryptowalutom. Zostaną one wprowadzone przez Visę i Nuvei, które połączyły siły, aby stworzyć nowy produkt.

Nowa karta debetowa do obsługi kryptowalut

Nowe karty debetowe do kryptowalut to owoc współpracy pomiędzy Visą a Nuvei. Będą one obsługiwane również przez Simplex Banking. Użytkownicy zyskają możliwość płacenia nimi wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa, a podczas transakcji kryptowaluty będą automatycznie wymieniane na tradycyjne waluty.

Warto dodać, że Nuvei posiada już na swoim koncie karty debetowe do krytpowalut, oparte na blockchainie COTI. Już wkrótce dzięki marce Simplex na rynku dostępna będzie ich kolejna wersja. Ponadto firma Nuvei uruchomiła już konta bankowe obsługujące kryptowaluty, także bazujące na COTI. Wszystkie te działania dążą do ułatwienia płatności za pomocą kryptowalut.

Płatności kryptowalutami staną się jeszcze prostsze

Nowa karta debetowa Visa umożliwi użytkownikom szybkie i proste płatności kryptowalutami. Tym samym, największy dostawca kart płatniczych, odegra kluczową rolę w rozwoju kryptowalutowego ekosystemu, przyczyniając się jednocześnie do jego integracji z tradycyjnym rynkiem finansowym.

Europejscy konsumenci mają coraz większą świadomość na temat znaczenia kryptowalut i możliwości ich zastosowania, w związku z czym rośnie zainteresowanie nimi jako środkiem płatniczym. Nowy projekt stworzony przez Visę i Nuvei zapewni konsumentom możliwość szybkich i prostych płatności kryptowalutowych.

Visa w świecie kryptowalut

Będąca wiodącym wydawcą kart płatniczych spółka Visa, w coraz większym stopniu zdaje się angażować w sektor kryptowalut. Obecnie dostępnych jest już kilka kart wydanych przez Visę, dzięki którym użytkownicy mogą dokonywać płatności w kryptowalutach oraz otrzymywać zwrot gotówki.

Patrząc na podejmowane przez płatniczego giganta działania, można uznać, że ich zasięg zaczyna wykraczać poza właściwą mu branżę. Przemawia za tym również fakt, że całkiem niedawno Visa wprowadziła usługę doradztwa kryptograficznego, dedykowaną swoim partnerom. Pomoże im się ona przybliżyć do sektora krypto.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters