Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z informacją przekazaną przez All Core Developers, w lipcu tego roku EIP 1559 dołączona zostanie do londyńskiego hard forka Ethereum. Większa część górników nie jest zadowolona z tego rozwiązania.

Z czym wiąże się EIP 1559?

Zmiany związane z wprowadzeniem Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559 będą jednym z ważniejszych działań, jakie kiedykolwiek podjęto w obrębie Ethereum.

Londyńska aktualizacja objąć ma jeszcze co najmniej pięć innych EIP. EIP 1995 w znaczący sposób wpłynie na transakcje oparte na blockchaine, a docelowo rozwiązać ma wiele problemów użytkowników Ethereum.

Obecnie, aby transakcja została uwzględniona w bloku, wysyłają oni opłatę za gaz bezpośrednio do górnika. Po wprowadzonych zmianach, opłata ta przesyłana będzie do sieci, pełniąc funkcję „spalania”, zaś górnikom będzie płacony tylko określony procent. Opłata za spalanie wyznaczana jest algorytmicznie, co ma ułatwić użytkownikom uiszczenie stosownej opłaty.

Zdania podzielone

Wejście w życie aktualizacji EIP 1559 zyskało duże poparcie zarówno twórców aplikacji Ethereum, jak i samych użytkowników, którym wybór odpowiedniej opłaty transakcyjnej przysparza wielu trudności. Rozwiązanie to nie spotkało się jednak z aprobatą górników oraz basenów wydobywczych. Wydobycie Ethereum przynosiło w ostatnim czasie pokaźne zyski. W samym tylko lutym tego roku, dochody z wydobycia przekroczyły 1,3 miliarda dolarów, przy czym blisko połowa tej kwoty pochodziła z samych opłat. Na skutek wzrostu cen eteru, a także opłat transakcyjnych, do sieci weszła nowa fala mocy obliczeniowej, która okazała się ponad dwukrotnie większa niż w ubiegłym roku.

Kontrofensywa Flexpool i alternatywa MEV

Flexpool, mniejszościowy basen wydobywczy, rozpoczął jawną kampanię marketingową wymierzoną w EIP. Wsparło go kilka innych mniejszościowych grup, a także baseny większościowe, takie jak Ethermin oraz SparkPool. Łącznie ponad 60 proc. całej mocy obliczeniowej Ethereum przeciwstawia się planowanej na lipiec aktualizacji. Z kolei programiści Ethereum podjęli działania, które zwiększyły trudność wydobycia w sieci.

Jedocześnie na popularności zyskuje nowy zamiennik przychodów dla sieci wydobywczych – wartość wydobywana przez górników (MEV). Jest to rozwiązanie często stosowane na gruncie DeFi, a wiele pul wydobywczych Ethereum wdraża je, celem zyskania nowego źródła przychodów.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters