Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Blockchains LLC obwieściła ostatnio światu swój niecodziennym pomysł – zamierza zbudować kryptowalutowe smart city na pustyni w Nevadzie. Ma to być w pełni samodzielne miasto, posiadające własny rząd, sądy, a także system podatkowy. Ma ono funkcjonować w oparciu o technologię blockchain. Stanowe organy regulacyjne są dość przychylnie nastawione do pomysłu Blockchains LLC, choć nie brakuje też głosów sprzeciwu.

Budowa kryptowalutowego smart city ruszyć ma już w przyszłym roku

Blockchains LLC jest blockchainowym inkubatorem oraz firmą inwestycyjną. Jej dyrektor generalny, Jeffey Berns, wpadł na intrygujący pomysł, aby na pustyni w Nevadzie wznieść kryptowalutowe smart city.

Prace nad jego budową mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Teren, na którym powstać ma inwestycja, został zakupiony już w 2018 roku. Jego powierzchnia wynosi 217 km kw. Berns oświadczył w jednym z wywiadów, że zwrócił się do władz stanu Nevada z prośbą o wyrażenie zgody na utworzenie autonomicznego samorządu dla swojego kryptowalutowego smart city.

Miałoby ono posiadać dokładnie te same uprawnienia co hrabstwa. Jeżeli ustawodawca wyrazi zgodę na wcielenie w życie takiego rozwiązania, wówczas w stworzonym przez Blockchains LLC mieście nie tylko będą mogły obowiązywać płatności w kryptowalutach, ale i działać odrębne systemy sądownictwa oraz podatkowy.

Burns chciałby rozpocząć budowę inteligentnego miasta już w 2022 roku. Jak przekonuje, na przestrzeni 75 lat, na zakupionym terenie może powstać nawet 15 000 domów. Patrząc jednak realnie, liczba ta może zostać okrojona do 3 500, z racji tego, iż póki co na większości gruntów nabytych przez firmę, nie ma zgody na budowę obiektów mieszkalnych. Dodatkowo krypotwalutowe smart city dysponować będzie własną areną e-sportową, studiem tworzenia, a także kampusem.

Władze Nevady podzielone w sprawie projektu

Choć kryptowalutowe smart city na pustyni w Nevadzie zdaje się być iście futurystycznym pomysłem, to władze stanowe są do niego dość entuzjastycznie nastawione. W styczniu gubernator Steve Sisolak twierdził na przykład podczas swojego przemówienia, że Blockchains LLC zmieni Nevadę w „epicentrum wschodzącej branży”,

tworząc nowe, dobrze płatne miejsca pracy. Z drugiej strony pojawiają się jednak także głosy sprzeciwu. Przeciwnicy powstania kryptowalutowego miasteczka uważają, że jego powstanie oraz utworzenie dla niego autonomicznego samorządu, może przyczyniać się do nasilania kontroli życia społecznego przez firmy technologiczne. Berns uważa z kolei, że obecne prawodawstwo i tradycyjne metody sprawowania rządów, nie sprzyjają pełnemu wykorzystaniu potencjału, jaki kryje w sobie blockchain. Dlatego też chce stworzyć przestrzeń, w której ludzie będą mogli w pełni wykorzystać możliwości, jakie kryją w sobie kryptowaluty oraz technologia blockchain.

4.8/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters