Śledź nas na lub dołącz do naszego

Niewymienialne tokeny kolekcjonerskie NFT cieszą się dużą popularnością. W ostatnim czasie wzrosła ona jeszcze bardziej, a to za sprawą mediów społecznościowych, a dokładnie Instagrama. NFT są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów GIF-ów na tej platformie.

GIF-y na Instagramie – wśród najpopularniejszych motywów tokeny NFT

Media społecznościowe dokładają wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw potrzebom swoich użytkowników. Instagram na przykład, dzięki współpracy z Giphy, oferuje możliwość wstawiania specjalnych naklejek lub animowanych GIF-ów. W czołówce motywów GIF-ów oferowanych przez Instagram znajdują się zaś tokeny NFT. Naklejka ta wykorzystywana jest na tak wielką skalę, iż można powiedzieć, że stała się już trendem. Należy podkreślić, że wybór GIF-ów jest jednakowy dla wszystkich użytkowników, zatem nie wynika on z ich zainteresowań. Pełnią one bardziej funkcję aktualnych wiadomości. Są wśród nich naklejki zarówno nowe, jak i szczególnie często używane w ostatnim czasie.

O NFT

Skoro wiemy, że NFT-y są jednym z najpopularniejszych motywów GIF-ów na Instagramie, warto wskazać, czym one dokładnie są. Otóż NFT to cyfrowe karty kolekcjonerskie, reprezentujące określoną, rzadką wartość. Ich wartość jest niekiedy porównywana do dzieł sztuki, a niekiedy przyrównuje się je do słynnych, amerykańskich kart baseballowych. Za sprawą technologii blockchain ich unikatowość zostaje certyfikowana, zaś przedmioty kolekcjonerskie można z łatwością transferować za pośrednictwem transakcji na Ethereum. Warto dodać, że niektóre NFT-y sprzedają się za miliony dolarów, a jako przykłady wskazać można chociażby CryptoPunk sprzedany za 7,5 miliona dolarów. Zdaniem ekspertów wysoka popularność NFT wpływa korzystnie na samo Ethereum, w tym na związane z siecią opłaty.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters