Śledź nas na lub dołącz do naszego

Od 23 listopada w Mediolanie można podziwiać wyjątkową wystawę muzealną NFT zatytułowaną „2121”. Jej organizatorem jest DART Dynamic Art Museum. Ekspozycja cyfrowych dzieł zakończy się 6 lutego przyszłego roku.

Największa wystawa muzealna krypto sztuki otwarta we Włoszech

Od 23 listopada do 6 lutego 2022 roku w Museo della Permanente zlokalizowanym na terenie Mediolanu będzie można podziwiać pierwszą w historii tak dużą wystawę dzieł NFT. Jej nazwa – „2121”, nawiązuje do setnej rocznicy upowszechnienia się krypto sztuki na skalę globalną. Wystawę zorganizował DART Dynamic Art Museum, projekt muzealny stworzony przez Piergiulo Lanzę oraz Riccardo Manfrina, we współpracy z WRONG THEORY, pierwszym wytworem NFT.

Na wystawie można oglądać dzieła takich artystów jak Trevor Jones, Hackatao, Beeple, XCopy, Henrik Huldalen, Daniel Martin, Nate Hill, Fabio Giampietro, Mattia Cuttini, Annibale Siconolfi, Alessandro Bavari i wielu innych. Wśród dzieł znalazły się także gwiezdne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak Cryptopunks czy Bored Ape Yacht Club. W społecznościach kryptowalutowych stały się one kolekcjonerskimi ikonami.

Powrót do korzeni

Równolegle do wystawy „2121”, DART Dynamic Art Museum zorganizował inne wydarzenie, poświęcone klasykom sztuki. Na ekspozycji dzieł sztuki zatytułowanej „Masterpieces from Private Collections” można podziwiać prace artystów takich jak Sebastiano Ricci, Caravaggio czy Velázquez. Głównym zamysłem organizatorów wcale nie było jednak pokazanie przepaści dzielącej sztukę kryptograficzną i sztukę tradycyjną, a wyznaczenie swego rodzaju ciągłości pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Cyfrowe dzieła przyszłością sztuki

Ciężko jest nie zgodzić się z tym, że technologia blockchain i rynek NFT odkryły przed współczesnymi artystami zupełnie nowe możliwości. Dzięki temu jesteśmy świadkami tworzenia się zupełnie nowego wymiaru sztuki cyfrowej. Wystawę zorganizowaną przez DART Dynamic Art Museum można zaś uznać za ważny etap stawania się krypto dzieł częścią historii sztuki.

Wydarzenie „2121” jest jedną z największych zorganizowanych w ostatnim czasie wystaw sztuki cyfrowej, która objęła prace ponad 60 artystów. Jednocześnie jest to ważny krok, mający na celu wzbudzenie zainteresowania sztuką cyfrową wśród szerszej publiczności. Wiele wskazuje bowiem na to, że to ona będzie wiodła prym w najbliższych latach.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters