Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma Verisart, przodująca w bazującym na blockchainie certyfikowaniu dzieł sztuki, pozyskała 2,5 mln dolarów w rundzie inwestycyjnej. Taki zastrzyk kapitałowy będzie przeznaczony na dalszy rozwój platformy, której wkład w świat sztuki docenia coraz więcej podmiotów.

Runda inwestycyjna i środki na dalszy rozwój Verisart

Verisart staje się liderem w obszarze certyfikowania dzieł sztuki, będąc jednocześnie pierwszą firmą, która wykorzystała w tym celu technologię blockchain.

Podczas ostatniej rundy finansowania, w której uczestniczyli Galaxy Digital EOS VC Fund, Sinai Venture oraz Rhodium, udało się jej pozyskać aż 2,5 mln dolarów na dalszy rozwój swojej działalności.

Jak przekonuje założyciel startupu, Robert Norton, dzięki tym środkom nie tyko poszerzy się skala działalności firmy, lecz również nawiązana zostanie współpraca z nowymi partnerami.

Podkreślił przy tym, że technologia blockchain zapewnia sztuce zupełnie nowy standard prowadzenia dokumentacji, dlatego rozwój tego obszaru ma tak wielkie znaczenie.

Pozyskane środki zostaną również przeznaczone na zatrudnienie nowych, wykwalifikowanych pracowników oraz wprowadzenie pakietu usług premium, dedykowanych przedstawicielom artystycznego świata.

Blisko nowoczesnych technologii

Trudno nie zauważyć, że już od kilku lat Verisart wykazuje bardzo duże zainteresowanie nowoczesnymi technologiami.

Pomijając fakt zastosowania technologii blockchain, firma niejednokrotnie już nawiązywała współpracę z przedstawicielami branży technologicznej, takimi jak eBay, Art Systems czy Desing and Artists Copyright Society (DACS).

Jednocześnie Verisart podejmuje współpracę ze znanymi i cenionymi artystami, stając się dzięki temu ważnym uczestnikiem świata sztuki.

Warto również wspomnieć, że startup zdobył w 2018 nagrodę „Hottest Blockchain DApp” podczas europejskiego konkursu startupów technologicznych The Europas.

Natomiast w tym roku, Verisart wprowadził opartą na blockchainie aplikację Verisart Shipity.

Jest ona dostępna dla ponad 600 tysięcy sklepów, oferując im cyfrową certyfikację limitowanych kolekcji dzieł sztuki.  

O Verisart

Verisart jest obecnie liderem na skalę światową jeżeli chodzi o certyfikację dzieł sztuki oraz ich weryfikację, które obywają się z zastosowaniem technologii blockchain.

Firma dysponuje zdecentralizowanym rejestrem tytułów, zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz płynność na rynku dzieł sztuki.

Do grupy klientów platformy należą zarówno artyści, jak i muzea, galerie oraz domy aukcyjne.

3.6/5 - (175 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters