Śledź nas na lub dołącz do naszego

Hybrydowa Bullish Exchange dała zielone światło klientom instytucjonalnym. Kilka tygodni wcześniej otrzymała od Gibraltar Financial Services Commission (GFSC) licencję Distributed Ledger Technology (DLT). Wkrótce platforma będzie dostępna także dla klientów detalicznych.

Licencja Distributed Ledger Technology i nowe możliwości

Kilka tygodni temu Bullish Exchange, której płynność przekracza 9 mld dolarów, uzyskała licencję Distributed Ledger Technology (DLT) wydawaną przez Gibraltar Financial Services Commission (GFSC).

W ten sposób uzyskała możliwość świadczenia usług związanych z obrotem kryptowalutowym. Wydarzenie to poprzedzało otwarcie się tej hybrydowej giełdy na klientów instytucjonalnych.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Bullish Exchange rozpocznie się trzema pulami (Bitcoin, Ethereum i EOS) o wartości 1 mld dolarów każda. Tym samym giełda zyskuje przewagę nad zdecentralizowanymi graczami, od których inwestorzy instytucjonalni starają się raczej stronić, z uwagi na brak stosownych regulacji.

Nowa infrastruktura giełdowa

Korzystanie z Bullish Exchange zadeklarowały już takie firmy jak Virtu Financial oraz Amber Group. Dzięki platformie będą one w stanie zaproponować szerszy zakres usług klientom instytucjonalnym.

Dyrektor Bullish, Brendan Blumer, przekonuje z kolei, że giełda stanowi zwieńczenie wysiłków, które ukierunkowane były na stworzenie bezpiecznej, regulowanej infrastruktury dla obrotu aktywami cyfrowymi. Na tę chwilę Bullish Exchange nie obsługuje jeszcze klientów detalicznych, jednak zgodnie z zapowiedziami już wkrótce będą oni mogli dołączyć do grona użytkowników.

Blockchain EOS

W przypadku Bullish Exchange transakcje oraz potwierdzenia poszczególnych zleceń rejestrowane będą na blockchainie EOS. Obecnie korzysta z niego m.in. również platforma crowdfundingowa Pomelo, która ma na swoim koncie już ponad 70 projektów.

Technologią tą zainteresował się również Brock Pierce, kandydat do amerykańskiego Senatu, oraz rząd Wenezueli.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters