Śledź nas na lub dołącz do naszego

Uruchomienie cyfrowej waluty państwowej w Chinach staje się coraz bardziej realne. Dostępna jest już pilotażowa wersja aplikacji obsługującej portfel na cyfrowe juany o nazwie e-CNY.

Pilotażowa wersja aplikacji e-CNY

Chiny są coraz bliższe wprowadzenia cyfrowej waluty państwowej. Dowodzi tego chociażby fakt, że niedawno uruchomiona została pilotażowa wersja aplikacji e-CNY, za pośrednictwem której dostępne są cyfrowe juany. Jest ona obsługiwana zarówno przez urządzenia z systemem Android, jak i IOS. Dzięki niej użytkownicy będą mogli zarządzać portfelem, a także wymieniać cyfrową walutę.

Aplikację e-CNY ocenia się na ten moment jako prostą, a wręcz intuicyjną w obsłudze. Jej użytkownicy muszą się jedynie zarejestrować poprzez wprowadzenie swojego numeru telefonu. Połączenie z platformą możliwe jest wyłącznie z jednego urządzenia w tym samym czasie, co oznacza, że podczas logowania na innym, dana osoba zostanie automatycznie wylogowana z poprzedniego.

Niemniej jednak projekt wciąż ma charakter pilotażowy, którego zasięg obejmuj w tej chwili wyłącznie 11 miast. W grupie tej znalazły się Shenzhen, Szanghaj, a także miasta, które będą gospodarzami Igrzysk Olimpijskich.

Faza testów

W obecnej wersji e-CNY obsługuje dziewięć banków, którymi są: Industrial and Commercial Bank of China, Agricultural Bank of China, Bank of China, China Construction Bank, Bank of Communications, Postal Savings Bank of China, China Merchants Bank, Internet Commercial Bank oraz WeBank. Aplikacja została przetestowana przez platformę BlockBeats, która podjęła się rejestracji konta oraz przeprowadzenia na nim transakcji.

Program posiada wiele ciekawych funkcji, a jedną z nich jest możliwość przesyłania juanów za pośrednictwem NFC, a operację tę można przeprowadzić telefonem komórkowym. Transakcję można zrealizować również w trybie offline.

Ważny krok poczyniony przez Chiny. Jakie będą skutki wprowadzenia cyfrowego juana?

Testowanie aplikacji do obsługi cyfrowego juana można potraktować jako wejście Chin w nową epokę pod znakiem cyfrowej waluty. Jednocześnie e-CNY stanowi element szeroko zakrojonych działań związanych z przygotowaniami do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie.

Na ten moment celem akceptacji cyfrowych juanów, otwartych zostało już 140 portfeli osobistych oraz 10 milionów portfeli korporacyjnych. W sumie przeprowadzono 150 milionów transakcji, których wartość opiewała na kwotę 62 miliardów juanów.

Za sprawą wprowadzanej aplikacji, cyfrowy juan stanie się powszechnie dostępny dla obywateli Chin. Na razie ciężko jest jednoznacznie przewidzieć to, jakie będą tego skutki, zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Nie można zapominać, że Chińska Republika Ludowa jest największym państwem na świecie, dlatego wprowadzenie cyfrowego juana z pewnością nie pozostanie obojętne dla obszaru transakcji cyfrowych. Nie można też wykluczyć, że przyśpieszy ono wprowadzenie cyfrowego dolara oraz cyfrowego euro.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters