Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, został uznany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wynosi 96 milionów dolarów. Giełda musi jednak rozwiązać swoje problemy regulacyjne.

Dyrektor generalny Binance na 11 miejscu Bloomberg Billionaires Index

Jak podaje Bloomberg, majątek Changpeng Zhao, dyrektora generalnego kryptowalutowej giełdy Binance, wynosi obecnie 96 miliardów dolarów. W ten sposób znalazł się w czołówce najbogatszych ludzi świata, wyprzedzając nawet Mukesha Ambaniego, indyjskiego przedsiębiorcę, dyrektora generalnego petrochemicznej grupy rafineryjnej Reliance Industries Limited.

Changpeng Zhao zajął 11. pozycję w rankingu Bloomberg Billionaires Index, plasując się m.in. za Larrym Ellisonem oraz Warrenem Buffetem. Pierwsze miejsce na liście zajął Elon Musk, z majątkiem wynoszącym 271 miliardów dolarów. Serwis podkreśla, że fortuna, jaką posiada Zhao może w rzeczywistości przekraczać wskazaną kwotę 96 miliardów dolarów. W rankingu nie brano bowiem pod uwagę, posiadanych przez niego kryptowalut, a mowa tu głównie o Bitcoinie i Binance Coin, którego kurs wzrósł w minionym roku o 1300%.

Nie ulega wątpliwości, że sukces Changpeng Zhao opiera się na stworzeniu największej w skali światowej giełdy kryptowalutowej. Jak wynika z danych udostępnionych w ostatnim czasie przez Coingecko, obrót Binance wyniósł 19 mln dolarów, a strona giełdy odnotowała 172 miliony wejść. Na liście giełdy znajduje się 357 tokenów, jednak na tym polu wyprzedza ją Gate.io z ilością z 1209 tokenów.

Problemy regulacyjne

Binance cieszy się obecnie silną pozycją, jednak aby ją utrzymać giełda musi wyklarować swoją sytuację regulacyjną. Problemy na tym polu sprawiły, że platforma nie może świadczyć usług w niektórych państwach. Sam Changpeng Zhao wielokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach, że jasność regulacyjna sprzyja rozwojowi sektora kryptowalutowego.

Jeżeli kryptowaluty miałyby stać się elementem systemu handlu detalicznego, potrzeba stworzenia odpowiednich przepisów jest bezsprzeczna. Przejrzyste regulacje stanowią skuteczną ochronę dla inwestorów przed wyzyskiem, niezamierzonym wspieraniem działalności przestępczej oraz nieuczciwymi działaniami innych podmiotów.

Sceptyczne nastawienie Changpeng Zhao do listy Bloomberga

Changpeng Zhao zdaje się jednak nie przywiązywać zbyt dużej wagi do rankingów majątkowych. W jednym ze swoich postów w mediach społecznościowych stwierdził, że o wiele większe znaczenie ma dla niego to, w jaki sposób można pomóc innym ludziom. W kolejnej wypowiedzi dodał zaś, że bardziej wartościowe byłyby rankingi działań charytatywnych oraz filantropijnych, w które Binance aktywnie się angażuje.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters