Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dom aukcyjny Sotheby’s wprowadził możliwość dokonywania płatności w kryptowalutach. Mile widziany jest bitcoin i ether. Transakcje te można jednak zrealizować wyłącznie za pomocą portfeli zarządzanych przez konkretne firmy. Jest to krok w stronę nowego pokolenia kolekcjonerów, ulegającego cyfrowej ewolucji.

Nowa forma płatności dostępna wyłącznie za pośrednictwem wybranych portfeli

Obecnie Sotheby’s wystawia obraz Banksy’ego „Love is in the Air”, za który można zapłacić w kryptowalutach.

Klienci zainteresowani taką formą płatności, mogą ją jednak zrealizować wyłącznie za pomocą portfeli zarządzanych przez Coinbase, Coinbase Custody, Gemini, Paxos oraz Fidelity Digital Asset Services.

Transakcja z wykorzystaniem własnego portfela nie jest zatem możliwa. Płatność w kryptowalucie musi zostać poprzedzona przekazaniem informacji o planowanej transakcji do portfela, co determinowane jest koniecznością zachowania zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Współpraca z Coinbase Commerce

Sotheby’s wprowadził nową formę płatności we współpracy z Coinbase Commerce. Krok ten był konieczny, aby firma była w stanie utrzymać przewagę rynkową. Sektor sztuki w coraz większym stopniu otwiera się bowiem na kryptowaluty. Dzięki nim możliwości domu aukcyjnego mogą się znacząco poszerzyć.

Pierwsza aukcja Sotheby’s dopuszczająca płatność w krypotwaluatach

W połowie maja odbyła się pierwsza aukcja Sotheby’s, dopuszczająca możliwość płatności w krypotowalutach. Wybór padł na Banksy’ego. Trudno nie dostrzec tu pewnej analogii. O ile bowiem artysta ten dokonuje zakłóceń w świecie sztuki, tak Bitcoin dokonuje ich w obszarze finansów. Według przedstawicieli domu aukcyjnego, ten eksperymentalny projekt ma stanowić początek stosowania płatności krytowalutami podczas aukcji. Sotheby’s doskonale zdaje sobie więc sprawę, że musi otworzyć się na nowe pokolenie kolekcjonerów, wychowane w duchu ewolucji cyfrowej.

5/5 - (3 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters